Դեկտեմբերի 8-ի ուշ երեկոյան Ադրբեջանի զինված ուժերի ստորաբաժանումները, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից կրակ են բացել հայ-ադրբեջանական սահմանի արևելյան հատվածում տեղակայված ՀՀ ԶՈՒ մարտական դիրքերի ուղղությամբ։
ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից հայտնում են, որ պատասխան գործողություններով հակառակորդի կրակը լռեցվել է։ Հայկական կողմից տուժածներ չկան։
«ՀՀ պաշտպանության նախարարությունը Ադրբեջանի պաշտպանական գերատեսչությանը կոչ է անում ձեռնպահ մնալ իրադրությունը սրելուն միտված սադրիչ գործողություններից»,- նշված է ՀՀ ՊՆ հաղորդագրության մեջ։

Минобороны Армении: ВС Азербайджана открыли огонь по армянским позициям
Подразделения ВС Азербайджана поздно вечером 8 декабря открыли огонь из стрелкового оружия различного калибра по боевым позициям ВС Армении, дислоцированным на восточном участке армяно-азербайджанской границы.
Как сообщает пресс-служба министерства обороны Армении, ответными действиями огонь ВС Азербайджана был подавлен. С армянской стороны пострадавших нет.
Министерство обороны Армении призывает оборонное ведомство Азербайджана воздерживаться от провокационных действий, направленных на обострение обстановки, указывается в сообщении МО РА.