ՀՀ Ազգային ժողովը 61 կողմ, 19 դեմ, 1 ձեռնպահ ձայների հարաբերակցությամբ ընդունեց «ՀՀ 2022 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրենքի նախագիծը:
Երեկ ՀՀ ֆինանսների նախարար Տիգրան Խաչատրյանը ներկայացրել էր լրամշակված նախագիծը: Ըստ այդմ` բյուջեի եկամուտները 2022 թվականին կկազմեն 1 տրիլիոն 947,8 մլրդ դրամ, ծախսերը` 2 տրիլիոն 184 մլրդ դրամ, իսկ պակասուրդը` 236, 2 մլրդ դրամ: Բացի նշված ծախսերից, առաջնահերթությունների հավելվածում ներառված են 85 մլրդ 556 մլն դրամի չափով լրացուցիչ միջոցառումներ, որոնք կարող են իրականացվել, եթե բյուջեի եկամուտները գերազանցեն նախատեսված չափը կամ նախատեսված ծախսային միջոցառումների մի մասն իրականացվի պակաս արժեքով:
Հիշեցնենք, որ երեկ Ազգային ժողովում քննարկվել էր Հաշվեքննիչ պալատի անդամի ընտրության հարցը: Այդ պաշտոնում ընտրվելու համար ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել էր Եղիշե Սողոմոնյանի թեկնածությունը:
Այսօր հայտարարվեց ընտրություն արդյունքները. Եղիշե Սողոմոնյանը 68 կողմ, 24 դեմ ձայներով ընտրվեց Հաշվեքննիչ պալատի անդամ:

National Assembly adopted the draft Law on State Budget for 2022
Armenia’s National Assembly adopted on Thursday the draft law on state budget for 2022 with 61 in favor and 19 against votes. The RA Minister of Finance Tigran Khachatryan, main reporter of the bill, presented the revised draft law.
According to it, in 2022 the budget revenues will be 1 trillion 947.8bln AMD, the expenditures – 2 trillion 184 bln AMD, and the deficit – 236.2bln AMD. Besides the mentioned expenditures additional events with the amount of 85bln 556mln AMD included in the supplement of priorities, which can be carried out, of the budget revenues exceed the envisaged amount or part of the envisaged expenditure events will be carried out with less cost.