Ադրբեջանական սադրանքին դիմագրավելու ընթացքում զոհվել է 19-ամյա զինծառայող, ութ զինծառայող էլ վիրավոր է. ՊՆ
Դեկտեմբերի 10-ին ՀՀ արևելյան ուղղությամբ (Գեղարքունիքի մարզ) Ադրբեջանի ԶՈՒ ստորաբաժանումների ձեռնարկած նախահարձակ գործողություններին դիմակայելու ընթացքում զոհվել է ՀՀ ՊՆ N զորամասի ժամկետային զինծառայող, շարքային Վահե Վաղարշակի Մանասերյանը (ծնվ. 2002թ.)։Այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից։
«Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարությունը կիսում է կորստյան ծանր վիշտը և զորակցություն հայտնում զոհված զինծառայողի ընտանիքի անդամներին, հարազատներին և ծառայակիցներին:
Եվս ութ զինծառայող վիրավոր է։ Վեց զինծառայողի վիճակը գնահատվում է ծանր, մյուս երկուսինը, համապատասխանաբար, միջին և թեթև»,- ասված է հաղորդագրությունում։

Defense ministry releases the name of the Armenian soldier killed in Azerbaijani fresh attack
19-year-old Armenian conscript identified as Vahe Vagharshak Manaseryan (born in 2002) was killed in the fighting that started after Azerbaijan attacked on December 10 the Armenian combat positions, located in the eastern part of the Armenian-Azerbaijani border, the Ministry of Defense reported.
"The Ministry  Defense of the Republic of Armenia shares the grief of the heavy loss and expresses its support to the serviceman's family, relatives and fellow servicemen," said the statement.
According to the update, eight other servicemen are wounded. The condition of six of them is assessed severe.