«Ժողովուրդ». ԱԱԾ-ում հստակություն չկա՝ հարուցե՞լ քրեական գործ, թե՞ ոչ
«Ժողովուրդ» թերթը գրում է. «Ինչպես հայտնի է, Աժ միջադեպի գործը ուղարկվել է ԱԱԾ նյութեր նախապատրաստելու համար: Նյութերի նախապատրաստման երրորդ օրը լրացել է, և դեռևս ԱԱԾ-ում հստակություն չկա՝ հարուցել քրեական գործ, թե ոչ։
Իսկ ինչո՞ւ է ստեղծվել նման իրավիճակ։ Բանն այն է, որ «Հայաստան» դաշինքի պագամավորների օգնականները կոնկրետ անուններ չեն տալիս, թե ով է իրենց հարվածել, ավելին՝ ասում են, որ իրենց ծեծող չկա ու չի էլ լինի:
Տեղեկացանք, որ միջադեպի կիզակետում հայտնված ԱԺ պատգամավորի օգնական Գերասիմ Վարդանյանը կոնկրետ հրաժարվել է բացատրություն տալ: Իսկ, ահա, ԱԺ պատգամավորները, որոնք եղել են ծեծկռտուքի կիզակետում, հայտնել են, թե իրենք չեն ծեծել ոչ մեկի, լսել են ձայներ ու տեսել են՝ օգնականներն են կռիվ անում:
Դատելով իրավիճակից՝ ԱԱԾ-ն այս դեպքով կհետևի ՀՔԾ-ի օրինակին, քրեական գործ չի հարուցի կամ էլ հարուցելու դեպքում կկարճի, ինչպես եղավ այս տարի՝ օգոստոսի 24-ին և 25-ին, ԱԺ դահլիճում մյուս միջադեպերի դեպքում, երբ ակնհայտ էր, ու կային բազաթիվ տեսաձայնագրություններ, թե ով ում քանի անգամ է հարվածում, բայց այդպես էլ քրեական գործ չհարուցվեց»։

«Жоховурд»: В СНБ не могут определиться, возбуждать уголовное дело или нет
Как известно, дело по факту произошедшего в парламенте инцидента направлено в Службу национальной безопасности для подготовки материалов. Уже прошел второй день, однако в СНБ пока не определились, возбуждать уголовное дело или нет, пишет газета «Жоховурд».
«А почему создалась такая ситуация? Дело в том, что помощники депутатов фракции «Армения» не называют конкретные имена тех, кто их избил, более того, они говорят, что их никто не избивал и не мог избить.
Нам сообщили, что конкретно помощник депутата парламента Герасим Варданян, который  оказался в центре инцидента, отказался от дачи объяснения. А депутаты парламента, которые участвовали в драке, сообщили, что они никого не избивали, слышали голоса и увидели, что помощники депутатов устроили драку.
Судя по ситуации, СНБ последует примеру Специальной следственной службы, не возбудит уголовное дело или в случае возбуждения прекратит, как в случае с другими инцидентами в зале заседаний парламента 24 и 25 августа этого года, когда было очевидно, были многочисленные видеозаписи, кто кого и сколько раз ударил, однако уголовное дело так и не было возбуждено», - пишет газета.