«Հրապարակ». Այն, ինչ Փաշինյանը չի կարող զիջել առանց պատերազմի, իրականություն կդառնա առաջիկա սրացումներից հետո
09:44 11/12/2021
«Քաղաքական շրջանակներում համոզված են, որ հայ-ադրբեջանական սահմանային վերջին օրերի լարվածության պատճառն Ալիևի երազած «Զանգեզուրի միջանցքն» իրականություն դարձնելու փորձերն են։
Չնայած Սոչիում նոյեմբերի 26-ի եռակողմ հայտարարությունից հետո իշխանությունը հայտարարեց, որ «միջանցք» չի լինելու, դեմարկացիայի և դելիմիտացիայի գործընթացը մեկնարկելու է առանց նախապայմանների, սակայն փաստն այն է, որ այդ պայմանավորվածությունները չարձանագրվեցին Մոսկվայում: Եվ, ըստ ամենայնի, այն, ինչ Փաշինյանը չի կարող զիջել առանց պատերազմի, իրականություն կդառնա առաջիկա սրացումներից հետո»։

«Грапарак»: То, что Пашинян не может уступить без войны, станет действительностью после грядущего обострения
14:27 11/12/2021
В политических кругах убеждены, что причина напряженности на армяно-азербайджанской границе за последние дни в попытках достичь открытия «Зангезурского коридора», о котором так мечтает Алиев, пишет газета «Грапарак».
«Несмотря на то, что после трехстороннего заявления в Сочи 26 ноября власти заявили, что «коридора» не будет, процесс делимитации и демаркации начнется без предусловий, однако факт, что в Москве не удалось достичь договоренностей. И судя по всему, то, что Пашинян не может уступить без войны, станет реальностью после грядущей эскалации», - пишет газета.