Քաղաքացին՝ Փաշինյանին. Ստախոսությամբ և մանիպուլյացիաներով երկար չես ձգի
Մինչ սահմանին զինվորներ են զոհվում, Հայաստանը գրեթե ամեն օր մարտական գործողությունների մեջ է, այսօր առավոտյան Նիկոլ Փաշինյանը ֆեյսբուքյան իր էջում վերլուծել է «դավաճան իշխանության» առաջացումը։
«Ոմանց կողմից գեներացվող «դավաճան իշխանության» ռիտորիկան ամենևին էլ կորսված հայրենիքի ցավի ձայնարկումը չէ: Դա շատ լրջորեն մտածված և երկա՜ր տարիներ նախապատրաստված հիբրիդային պատերազմի դրվագ է»,- մասնավորապես գրել է նա։
Ի պատասխան օգտատերերն արձագանքել են.
«Դուք ասել եք «բանակցում եք ձեր կետից» մենք հանգիստ էինք։ Որ չեք հասցրել ծանոթանալ, ինչպե՞ս եք նման հայտարարություն արել! Ուրեմն մենք պետք է ունենայինք ավելի հզոր վարչապետ։ Սկսած ձեր օղակից,ԱՆ -ն և այլ պաշտոնյաների շուրթերից միայն անձնական հետապնդումներ են և դիրքի չարաշահում! Երկիրդ փախստականով և զոհված անհայր երեխաներով լի Ալենի մեքենան և պարգևավճարներ ենք դեռ տեսնում ! Ակնհայտ ժողովրդին սև ու սպիտակի բաժանածն ենք տեսնում և միշտ այլոց (հներին) մեղադրանքը»։
«Ինչքան հնարավոր սխալ կար արիր ու անում էս, ինչքան անթույլատրելի սահման կար անցար, հիմա էլի ետ նախկիններն են մեղավոր՞, հա ընենց չի անմեղ են,բայց դու քո սխալ քայլերով տվիր անցար,դրանց 30 տարվա ավիրածի վրա էլ դու պեչատ էս դնում։
Բայց ինձ բացումա էս քո վիճակը, որ բոլորը բոլորը մեղավոր են բացի քեզնից, եթե ինչ դու համ պատասխանտուն էս, ու համ առաջին մեղավորը։
Հետո գժի ձև էլ բռնես, մեկա չես մարսի արածդ սխալները։
Միակ ելքդ Հայաստանը ուղիղ ու կոնկրետ ժողովրդավար երկիր սարքես, որ հետո մենակ օրենքով պատիժդ ստանաս...»
«Ամեն ինչը Ձեր ձերքերում է, բայց դուք շարունակում եք աշխատել նմանների հետ՝ մանկապարտեզի վարիչներց , դպրոցի տնօրեններից սկսած մինչև գեներալները, հիմա ի՞նչ է Ձեր ասածը, ընտրել ենք Ձեզ, բայց ի՞նչ արեցիք, 163 դպրոցը 6 անգամ տնօրեն չի կարողանում ընտրել, սա Ձեր բամբակ կառավարման արդյունքն է, կներեք բոլոր անգրագետ պատգամավորին ի՞նչ աշխատավարձ եք տալիս, իսկ ուսուցչի՞ն...»
«Գյուլնազ տատի հեքիաթները»։
«Իսկ դուք չե՞ք նկատել, որ չեք կարողանում ղեկավարել:
Ձեր համար ո՞րն է լավ, հրաժարական տաք, թե՞ Հայաստանը մնա առանց Սյունիքի։  Թե՞ ձեր սերիալ դիտող ընտրողները ավելի կարևոր են, քան քարը քարի վրա դնող մարդիկ։
Հենց հրաժարականից հարց են ձեզ տալիս, մի տեսակ շատ եք դողում։ Մի օր գնալու եք, բայց պոչներդ ցից»։
«Որքա՞ն միամիտ եք կամ հիմար,և այդ կոմբինացիային դուք անտեղյակ էիք իհարկե: Դուք նույնչափ սրիկա եք ինչպես և նրանք: Շարունակելի թերևս, որովհետև չկա վստահություն ոչ ոքու հանդեպ. Եվ մարդիկ արդեն ակտիվորեն լքում են երկիրը: Թող մարդկանց անեծքները տեղ հասնեն թե ձեր հասցեով, թե նրանց: Դատելով ձեր էս թերևսից մոտենում է ձեր խաղից դուրս գալու ժամանակը: Հետաքրքիր է, որ տարբերակը կընտրեն ձեր պատվիրատուները. կեղծ մահափորձ, ինքնասպանություն, թե գժանոց»։
«Ստախոսությամբ և մանիպուլյացիաներով երկար չես ձգի։ Ռուս-թուրքական շահերի սպասարկու դավաճանները կանգնելու են հայ ժողովրդի արդար դատաստանի առաջ։
Եվ առաջիններից մեկը դու ես լինելու»։
«Լրագրող մնայիր։ Ամեն մարդ ինքն է պատասխանատու իր քայլերի համար։ Դու ոնց ես քնում գիշերները, երբ քո իշխանության օրոք Մի ամբողջ երեք սերունդ էլ չի բացում աչքերը։ Մի անգամ քեզ մեղադրած կա՞ս։ Հեշտ ա մեղքը գցել բոլորի վրա բացի քեզնից»։
«Արդարանալը նշանակում է մեղավոր լինել»։
«Թեմայից դուրս՝ հայրենասիրության դրսևորում է՞ սեփական ժողովրդին էս ձևով թալանելը։
Հանեք պարտադիր թեստավորումը կամ լծակներ գործադրեք, իջեցրեք գները....
Գնաճին հետևում եք՞, ցածր աշխատավարձ ու թեստեր....
Արդյո՞ք բարոյական է քաղաքացուն ստիպել գումարի պատճառով պատվաստվել....»։
«Բավական է խոսքերով ժաղովրդին կերակրեք, միևնույն է արդեն բոլորը հասկացել են , որ անարդյունավետ կառավարություն ու դեբիլների հավաքածուներ են մեր երկիրը տանում կործանման, սթափվեք, քանի ուշ չէ․․․․պատմության մեջ Հերոստրատի տեղն եք ուզում զբաղեցնել․․․ դավաճանությունը չի ներվում ոչ մի պարագայում որքան էլ խոսեք, խոսեք ու ջուր ծեծեք․․․միակ ելքը արագ հեռանալն է, որ գոնե փրկեք ու փրկվեք վրեժառուներից․․․»։
«Հերթական փոստը՝ զինվորի ու բանակի անունը վարկաբեկող։ Զինվորը որ քո ասած մոտիվացիան ու դիմադրողականությունը չունենար, 5000 զոհ չէինք ունենա, արա, ու 44 օր չէինք դիմադրի»։
«Ամեն օր զինվոր է զոհվում ու տարածք ենք կորցնում ինչեր ես գրում»։
«Սահմանին համարյա ամեն օր զինվոր է սպանվում հայի ձեռքով ,խնդրում ենք,մի բան արեք, այսպես չի կարող շարունակվել, մեղք են մեր երեխաները»։

Пока на границе Армении гибнут военнослужащие, а без боевых действий не обходится и дня, сегодня утром Никол Пашинян на своей странице в социальной сети Facebook решил проанализировать возникновение «предательской власти».
«Генерируемая некоторыми риторика о "предательской власти" – вовсе не выражение боли об утерянной родине. Это эпизод гибридной войны, тщательно продуманной и отточенной годами», – в частности, написал он.
Пользователи в комментариях отреагировали:
«Вы сказали – ведете переговоры со своей точки, мы были спокойны. Если не успели ознакомиться, как вы тогда вообще сделали такое заявление? Значит, у нас должен был быть более сильный премьер-министр. Начиная с вашего звена, а также устами главы Минюста и других должностных лиц мы слышим только о преследованиях по личным мотивам, видим злоупотребления служебным положением! Видим только премии и автомобиль Алена, когда страна полна беженцами, оставшимися без отцов детьми. Мы видим лишь разделенный на темных и светлых народ и непрерывные обвинения в адрес других (прежних)».
«Ты совершил и совершаешь все ошибки, которые только можно было совершить. Переступил все возможные границы. Сейчас тоже виноваты эти прежние? Да, не так, что они невиновны, просто ты своими неверными шагами давно обошел их уже. Ты ставишь печать на их поступках.
Я, прямо, не могу с тебя: все-все виновны, кроме тебя. Если что, знай – ты и ответственный, и виновный номер один.
Если потом даже прикинешься безумным, все равно твои ошибки тебе с рук не сойдут.
Единственный выход у тебя – сделать Армению вертикальной и конкретной демократической страной, чтобы потом понести свое наказание по закону ...»
«Все в ваших руках, но вы продолжаете работать с такими людьми – от заведующих детскими садами, директоров школ до генералов. Теперь что Вы хотите сказать? Мы избрали Вас, но что Вы сделали? Школа № 163 не может выбрать директора уже в 6-й раз. Это результат Вашего хлопкового управления. Извините, какую зарплату вы платите всем неграмотным депутатам и какую учителю?..»
«Сказки бабушки Гюльназ».
«Вы не заметили, что не умеете руководить?
«Что для вас лучше: уйти в отставку или оставить Армению без Сюника? Или же ваши смотрящие сериалы избиратели важнее людей, которые кладут камень на камень?
Как только вам задают вопрос об отставке, вы как-то сильно дрожите. Однажды уйдете, только вот хвосты будут не пистолетом».
«Настолько вы наивны или глупы, что, конечно, вы не знали об этой комбинации? Вы такой же подлец, как и они. И это все продолжится, пожалуй, потому что ни к кому нет доверия. И люди уже активно уезжают из страны. Пусть проклятия людей дойдут до адресатов. Судя по всему, приближается и время вашего выхода из игры. Интересно, какой вариант выберут ваши заказчики? Инсценировка покушения, самоубийство или дурдом?»
«Ложью и манипуляциями долго не протянешь. Предатели, служащие российско-турецким интересам, предстанут перед справедливым судом армянского народа.
И ты будешь одним из первых».
«Оставался бы журналистом. Каждый человек сам отвечает за свои поступки. Как ты спишь по ночам, когда во время твоего премьерства целых три поколения уже никогда не откроют глаз. Хоть раз ты сам себя обвинял? Легко обвинять всех, кроме себя».
«Оправдываться – значит быть виновным».
«Не по теме: разве ограбление собственного народа таким способом – это проявление патриотизма?
Отмените обязательное тестирование на коронавирус или используйте рычаги, чтобы снизить цены ...
Следите ли вы за инфляцией? Низкие зарплаты и тесты ...
Нравственно ли заставлять гражданина вакцинироваться из-за неимения денег ?.. »
«Довольно кормить людей словами, все равно, все уже поняли, что именно неэффективное управление и сборище дебилов ведут нашу страну к краху. Приходите в себя, пока еще не поздно… вы хотите занять место Герострата в истории ... Предательство не прощается ни при каких обстоятельствах, сколько бы вы ни говорили… Единственный выход для вас – побыстрее уйти, чтобы хотя бы спасти и спастись от мстителей…»
«Очередной пост, порочащий имя солдата и армии. Если бы у солдата не было той мотивации и сопротивления, о которых ты говоришь, у нас не было бы 5000 жертв, ара, мы бы не противостояли 44 дня».
«Каждый день погибают военные, мы теряем территорию. Что ты вообще пишешь?»
«Практически каждый день сослуживцем убивается военный. Сделайте что-нибудь, так дальше продолжаться не может, жалко наших детей».