Մենք շարունակելու ենք պայքարը, բոլոր շինծու գործերը քանդվելու են. Ռոբերտ Քոչարյան
ՀՀ երկրորդ նախագահ, «Հայաստան» դաշինքի ղեկավար Ռոբերտ Քոչարյանը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է.
Արդարությունը վերականգնելու ճանապարհին այսօր կարևոր քայլ արձանագրվեց. ազատ արձակվեցին «Հայաստան» դաշինքի՝ տևականորեն ապօրինի կալանքի տակ պահվող պատգամավորներ Արմեն Չարչյանը, Մխիթար Զաքարյանը և Արթուր Սարգսյանը:
Ի սկզբանե ակնհայտ էր, որ այս հետապնդումը որևէ կապ չունի արդարադատության հետ: Սա այն ակնհայտ ապօրինություններից էր, որը հասկանալի էր անգամ իրավաբանությունից գիտելիքներ չունեցողների, բայց ոչ՝ այսօրվա դատախազության ու որոշ դատավորների համար:
Միասնական, կազմակերպված ու գրագետ պայքարի արդյունք էր ապօրինությունների այս շղթայի կոտրումը:
Մենք շարունակելու ենք պայքարը, բոլոր շինծու գործերը քանդվելու են, և վստահեցնում եմ՝ ապօրինություն գործած պաշտոնյաները սեփական մաշկի վրա զգալու են իսկական արդարադատության ուժը»:

Роберт Кочарян: Мы продолжим борьбу, все сфабрикованные дела развалятся
Второй президент Республики Армения Роберт Кочарян вечером 10 декабря выступил с заявлением, в котором говорится:
Сегодня был отмечен важный шаг на пути восстановления справедливости: освобождены незаконно находившиеся под арестом депутаты блока "Армения" Армен Чарчян, Мхитар Закарян и Артур Саркисян.
Изначально было очевидно, что это преследование не имеет какой-либо связи с правосудием. Это было из тех очевидных беззаконий, которое было понятно даже не имеющим юридических знаний, но не сегодняшней прокуратуре и некоторым судьям.
Результатом слаженной, организованной и грамотной борьбы стал разрыв этой цепи беззаконий.
Мы продолжим борьбу, все сфабрикованные дела развалятся, и уверяю вас, чиновники, совершившие беззакония, почувствуют на себе силу истинного правосудия».