13.12.2021. Կորոնավիրուսի 66  նոր դեպք է գրանցվել, 18 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 12-ին կատարվել է 3619 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 66 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 438 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 18 դեպք: Մահացածներից 1-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
AՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 13-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 342604 դեպք, որոնցից 325832 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 7476 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7819 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1477 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 66 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 342,604 as of 11 a.m. Monday, December 13, the Ministry of Health reports.
Overall, 3,619 Covid-19 tests were conducted on December 12.
438 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 325,832.
The Covid-19 death toll has increased by 17 to 7,819. The figure does not include the deaths of 1,477 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 7,476 active cases. As many as 2,451,381 tests have been performed in the country since the disease outbreak.