13.12.2021. Կորոնավիրուսի 66  նոր դեպք է գրանցվել, 18 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 12-ին կատարվել է 3619 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 66 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 438 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 18 դեպք: Մահացածներից 1-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
AՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 13-ին ժամը 11։00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 342604 դեպք, որոնցից 325832 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 7476 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7819 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1477 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

13.12.2021. В Армении подтверждено 66 новых случаев COVID-19, скончались 18 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 66 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3619 тестах), выздоровели 438 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 18 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1477.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 понедельника, 13 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 342604. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 325832. На данный момент получают лечение 7476 пациентов.