Ինչո՞ւ են ձերբակալել Նարեկ Սամսոնյանին
Նարեկ Սամսոնյանին բերման են ենթարկել քրեական գործի շրջանակում։ Այս մասին հայտնեցին ոստիկանությունւց։ Նրան հանձնել են նախաքննական մարմնին։
Հարցին, թե ինչ քրեական գործի շրջանակում, ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի և լրատվության վարչությունից խնդրեցին դիմել Քննչական կոմիտեին։
ՔԿ խոսնակ Վարդան Թադևոսյանը Panoarama.am-ի հետ զրույցում խոստովանեց՝ տեղյակ չէ, խնդրել է, որ ճշտեն, իրեն տեղյակ պահեն։
Հիշեցնենք, որ փաստաբան Ռուբեն Մելիքյանը քիչ առաջ ահազանգեց, որ մի քանի տասնյակ ոստիկաններ ձերբակալել են «Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ նախագահ, AntiFake.am կայքի հիմնադիր Նարեկ Սամսոնյանին։

Почему задержали Нарека Самсоняна?
Главу общественной организации «Гражданское сознание» Нарека Самсоняна подвергли приводу в рамках уголовного дела. Об этом сообщили из Полиции. Его уже передали органу предварительного следствия.
На вопрос, в рамках какого уголовного дела Самсоняна подвергли приводу, в пресс-службе Полиции попросили обратиться в Следственный комитет.
Пресс-секретарь СК РА Вардан Тадевосян в беседе с корреспондентом  Panoarama.am отметил: не в курсе, попросил уточнить и ждет информации.
Как уже ранее сообщалось, Самсоняна подвергли приводу сегодня утром во дворе его дома. Правозащитник Рубен Меликян сообщил, что  несколько десятков полицейских демонстративно задержали Самсоняна.