14.12.2021. Կորոնավիրուսի 161 նոր դեպք է գրանցվել, 29 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 13-ին կատարվել է 5567 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 161 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 472 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 29 դեպք: Մահացածներից 3-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 14-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 342765 դեպք, որոնցից 326304 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 7136 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7845 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1480 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

14.12.2021. В Армении подтвержден 161 новый случай COVID-19, скончались 29 человек
За минувшие сутки в Армении подтвержден 161 новый случай заражения коронавирусом (при проведенных 5567 тестах), выздоровели 472 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 29 человек, у 3 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1480.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 14 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 342765. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 326304. На данный момент получают лечение 7136 пациентов.