14.12.2021. Կորոնավիրուսի 161 նոր դեպք է գրանցվել, 29 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 13-ին կատարվել է 5567 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 161 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 472 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 29 դեպք: Մահացածներից 3-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 14-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 342765 դեպք, որոնցից 326304 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 7136 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7845 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1480 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 161 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 342,765 as of 11 a.m. Tuesday, December 14, the Ministry of Health reports.
Overall, 5,567 Covid-19 tests were conducted on December 13.
472 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 326,304.
The Covid-19 death toll has increased by 26 to 7,845. The figure does not include the deaths of 1,480 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 7,136 active cases. As many as 2,456,948 tests have been performed in the country since the disease outbreak.