ՀՀ ԱԳՆ մամուլի քարտուղարը, պատասխանելով Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլյութ Չավուշօղլուի հայտարարության վերաբերյալ ԶԼՄ-ների հարցին, գրել է.
«Հայաստանը, ինչպես մշտապես նախկինում, այնպես էլ այժմ, պատրաստ է Թուրքիայի հետ առանց նախապայմանների հարաբերությունների կարգավորմանն ուղղված գործընթացին, ինչն արձանագրված է ՀՀ կառավարության ծրագրում։
Այս առումով դրական ենք գնահատում Թուրքիայի ԱԳ նախարարի` հարաբերությունների կարգավորման նպատակով հատուկ ներկայացուցիչ նշանակելու մասին հայտարարությունը, և հաստատում, որ հայկական կողմը ևս երկխոսության համար հատուկ ներկայացուցիչ կնշանակի»։

Пресс-секретарь МИД Армении: Ереван положительно оценивает заявление главы МИД Турции
Пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян на своей странице в социальной сети Facebook прокомментировал заявление главы МИД Турции Мевлюта Чавушоглу.
«Армения, как прежде, так и сейчас, готова к процессу нормализации отношений с Турцией без предварительных условий, что прописано в программе правительства Армении.
В этой связи положительно оцениваем заявление главы МИД Турции о назначении специального представителя по нормализации отношений, и подтверждаем, что армянская сторона тоже назначит специального представителя для этого диалога», - написал он.