15.12.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 38 նոր դեպք է գրանցվել
Արցախի Հանրապետությունում դեկտեմբերի 14-ին կատարվել է 592 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 38 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 93 վարակակիր: Բժիշկները 14 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 56-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել  է  28711 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4576-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

15.12.2021. В Арцахе выявлено 38 новых случаев заражения коронавирусом
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 14 декабря проведено 592 лабораторных обследования, в результате чего выявлено 38 новых случаев заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 93 носителя вируса.
Состояние здоровья 14 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 56 – как тяжелое, среди пациентов есть и молодые. При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В общей сложности в Арцахе с начала 2021 года было обследовано 28711 граждан, у 4576 из них был выявлен коронавирус.