Թուրքն էլ այնքան ապուշ չի, որ թողնի, որպեսզի հայը կապիտուլացված վիճակում փող աշխատի ու պետություն պահի. Զաքարյան
10:09 15/12/2021
Պաշտպանության նախկին փոխնախարար, ԱԺ արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախկին նախագահ, ՀՀԿ-ական գործիչ Արտակ Զաքարյանը գրում է.
«Երբ երիտասարդ Զինվորդ զոհվում է, որպեսզի Հողը, Հայրենիքը, Հավատքը և Ազգը հարատևի ազատ ու անվտանգ՝ դա մարդկային առաքելության ամենավեհ և անգերազանցելի դրսևորումն է։
Դա Հայրենիքի սրբագործման, անփոխարինելիության ու հավերժության հաստատումն է։
Իսկ երբ երիտասարդ Զինվորդ զոհվում է, որպեսզի իրենից հետո, է՜լ ավելի սրբացած Հողը հանձնես, թշնամու թելադրած պայմաններով ճամփա բացես ու միայն փող աշխատելու և լափելու մասին մտածես՝ դա մարդկային ցեղի անգերազանցելի ստորությունն է։
Զորքը զոհաբերելուց անմիջապես հետո, թուրքի հետ փող աշխատելու մասին մտածող անհայրենիք իշխանությունն արդյոք արժանի՞ է իր ժողովրդին։
Թուրքն էլ այնքան ապուշ չի, որ թողնի, որպեսզի հայը կապիտուլացված վիճակում փող աշխատի ու պետություն պահի։ Փող աշխատողները լինելու են միայն նիկոլական ՔՊ-ի նեղ շրջապատի դավադիրները, որպեսզի հաջորդ քայլին օգնեն թուրքերին՝ Հայաստանն ու Արցախը հայաթափելու համար»։

Закарян: Турок ведь не такой идиот, чтобы позволить капитулировавшему армянину заработать деньги и содержать государство
18:20 15/12/2021
Бывший заместитель министра обороны Армении Артак Закарян на своей странице в Facebook написал:
«Когда погибает твой молодой Солдат, чтобы Земля, Родина, Вера и Нация продолжали жить свободно и безопасно, – это самое благородное и непревзойденное проявление миссии человека. Это подтверждение святости, незаменимости и вечности Родины.
А когда твой молодой Солдат погибает, чтобы ты сдавал ставшую после его смерти более святой Землю, открывал дорогу на диктуемых врагом условиях и думал только о деньгах и еде – это непревзойденная подлость человеческого племени.
Достойна ли своего народа безродная власть, которая сразу после принесения в жертву Войска думает о зарабатывании денег с турком?
Турок ведь не такой идиот, чтобы позволить капитулировавшему армянину заработать деньги и содержать государство.
Зарабатывать деньги будут только предатели их узкого круга николовского «Гражданского договора», чтобы помочь следующему шагу турок – изгнанию армян из Армении и Арцаха».