15.12.2021. Կորոնավիրուսի 212  նոր դեպք է գրանցվել, 17 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 14-ին կատարվել է 7801 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 212  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 255  հիվանդ, գրանցվել է մահվան 17  դեպք: Մահացածներից 6-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 15-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 342977 դեպք, որոնցից 326559 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 7076 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7856 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1486 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 212 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 342,977 as of 11 a.m. Wednesday, December 15, the Ministry of Health reports.
Overall, 7,801 Covid-19 tests were conducted on December 14.
255 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 326,559.
The Covid-19 death toll has increased by 11 to 7,856. The figure does not include the deaths of 1,486 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 7,076 active cases. As many as 2,464,749 tests have been performed in the country since the disease outbreak.