15.12.2021. Կորոնավիրուսի 212  նոր դեպք է գրանցվել, 17 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 14-ին կատարվել է 7801 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 212  նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 255  հիվանդ, գրանցվել է մահվան 17  դեպք: Մահացածներից 6-ը,  ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 15-ին հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 342977 դեպք, որոնցից 326559 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 7076 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7856 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1486 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

15.12.2021. В Армении подтверждено 212 новых случаев COVID-19, скончались 17 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 212 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенном 7801 тесте), выздоровели 255 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 17 человек, у 6 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1486.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 15 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 342977. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 326559. На данный момент получают лечение 7076 пациентов.