ԱՄՆ մուտք գործող 2 տարեկան և դրանից բարձր տարիքի բոլոր ուղևորները պետք է ներկայացնեն ՔՈՎԻԴ19-ի թեստի բացասական արդյունք
ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանատունը տեղեկություն է հայտնում ԱՄՆ մեկնող ուղևորվողների համար։
«Օդային սահմանով ԱՄՆ մուտք գործող 2 տարեկան և դրանից բարձր տարիքի բոլոր ուղևորները, անկախ պատվաստված լինելու հանգամանքից կամ իրենց ծագման երկրից, պարտավոր են ներկայացնել ԱՄՆ չվերթի մեկնմանը նախորդող մեկ օրվա ընթացքում կատարված ՔՈՎԻԴ19-ի թեստի բացասական արդյունք կամ վերջին 90 օրվա ընթացքում ՔՈՎԻԴ19-ից ապաքինված լինելը փաստող ապացույց։
Բոլոր ԱՄՆ ուղևորվողներին հորդորում ենք պարբերաբար ստուգել ձեր ավիափոխադրողի կայքը և հետևել Հայաստանում ԱՄՆ դեսպանության կայքին՝ ՔՈՎԻԴ19-ին առնչվող սահմանափակումների հետ կապված փոփոխությունների մասին վերջին տեղեկությունների համար»,- նշված է հաղորդագրությունում։

Passengers traveling to the U.S. required to present negative COVID-19 test result regardless of vaccination status
19:54 15/12/2021
The U.S. Embassy in Yerevan reports that all air travelers two years and older, regardless of vaccination status or country of origin, are required to show proof of a negative viral test result taken within one day of the flight’s departure to the U.S. or proof of recovery from COVID-19 in the past 90 days.
According to the source, travelers are urged to review their plans, check their airline’s website for potential changes, and monitor the U.S. Embassy in Yerevan for information on COVID-19-related restrictions.