ՀՀ-ի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում Թուրքիայի հատուկ ներկայացուցիչը հայտնի է
ԱՄՆ-ում Թուրքիայի նախկին դեսպան Սերդար Կիլիչը  Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացում հատուկ ներկայացուցիչ կնշանակվի: ՏԱՍՍ-ի հաղորդմամբ,  հայտարարել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մեվլութ Չավուշօղլուն։
«Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման գործընթացի շրջանակում մեր հատուկ ներկայացուցիչ կնշանակվի ԱՄՆ-ում Թուրքիայի նախկին դեսպան Սերդար Կիլիչը»,- ասել է Չավուշօղլուն ТРТ հեռուստաալիքի եթերում։
Հիշեցնենք՝  ավելի վաղ « Չավուշօղլուն հայտարարել էր, որ  Հայաստանի հետ հարաբերությունների կարգավորման համար շուտով փոխադարձաբար հատուկ ներկայացուցիչների կնշանակեն։

Известно имя спецпредставителя Турции для нормализации отношений с Арменией
Бывший посол Турции в США Сердар Кылыч будет назначен на должность спецпредставителя республики для нормализации отношений с Арменией. Об этом сообщил в среду министр иностранных дел Турции Мевлют Чавушоглу в ходе визита в ОАЭ. Его слова приводит ТАСС.
"В рамках нормализации отношений с Арменией в качестве нашего спецпредставителя мы назначим бывшего посла Турции в США Сердара Кылыча", - сказал глава МИД Турции в эфире телеканала TRT.
Как заявил в понедельник глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу, в ближайшее время Анкара назначит спецпредставителя для нормализации отношений с Арменией. Он также сообщил, что Анкара намерена открыть чартерное авиасообщение с Ереваном.
Во вторник пресс-секретарь МИД Армении Ваан Унанян на своей странице в Facebook констатировал, что Ереван также назначит спецпредставителя.