20.12.2021. Կորոնավիրուսի 72 նոր դեպք է գրանցվել, 6 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 19-ին կատարվել է 4897 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 72 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 364 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 6 դեպք: Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 20-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 343708 դեպք, որոնցից 328799 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 5513պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7903 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1493 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 72 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 343,708 as of 11 a.m. Monday, December 20, the Ministry of Health reports.
Overall, 4,897 Covid-19 tests were conducted on December 19.
364 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 328,799.
The Covid-19 death toll has increased by 4 to 7,903. The figure does not include the deaths of 1,493 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 5,513 active cases. As many as 2,497,107 tests have been performed in the country since the disease outbreak.