ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը կժամանի Հայաստան
Դեկտեմբերի 22-24-ն աշխատանքային այցով Հայաստան կժամանի Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) գլխավոր քարտուղար Ստանիսլավ Զասը երկրի ռազմաքաղաքական բարձրագույն ղեկավարության հետ հանդիպելու և ՀԱՊԿ պատասխանատվության գոտում իրավիճակը քննարկելու համար։ Այս մասին տեղեկանում ենք  ՀԱՊԿ կայքից։
Այցի ընթացքում նախատեսված է հանդիպում ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ Նիկոլ Փաշինյանի հետ: ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը նրա հաստատմանը կներկայացնի ՀԱՊԿ հավաքական անվտանգության խորհրդի 2021 թ. սեպտեմբերյան նստաշրջանի որոշումների իրականացման և ՀՀ նախագահության շրջանում ՀԱՊԿ գործունեության առաջնահերթ ուղղությունների գծով նախատեսված միջոցառումների նախագիծը:
Ըստ  ՀԱՊԿ կայքի, սպասվում  նաև, որ Ստանիսլավ Զասը բանակցություններ կվարի Հայաստանի ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանի, պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանի և Անվտանգության խորհրդի քարտուղար Արմեն Գրիգորյանի հետ:

Генеральный секретарь ОДКБ Станислав Зась посетит Армению
22-24 декабря с.г. состоится рабочая поездка Генерального секретаря Организации Договора о коллективной безопасности Станислава Зася в Республику Армения для встречи с высшим военно-политическим руководством страны и обсуждению ситуации в зоне ответственности ОДКБ.
Как сообщается на сайте Организации, в ходе визита запланирована встреча с Председателем Совета коллективной безопасности ОДКБ, Премьер-министром Армении Николом Пашиняном. Генеральный секретарь ОДКБ представит ему на утверждение проект Плана мероприятий по реализации решений сентябрьской (2021 года) сессии Совета коллективной безопасности ОДКБ и выполнению приоритетных направлений деятельности ОДКБ в период председательства Республики Армения.
Также ожидается, что Станислав Зась проведет переговоры с Министром иностранных дел Араратом Мирзояном, Министром обороны Суреном Папикяном и Секретарем Совета безопасности Арменом Григоряном.