Վաղը բոլոր հարցերի պատասխանը կհնչի. Մարության
«Ինչո՞ւ եք դուրս եկել «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից», «ի՞նչ գաղափարական խնդիր կա», «ձեր կուսակցութունը հիմնելո՞ւ եք, այլ կուսակցություն  գնալո՞ւ եք»: Երևանի ավագանու չկայացած նիստից հետո լրագրողներն այս հարցերն ուղղեցին քաղաքապետ Հայկ Մարությանին: Սակայն բոլոր հարցերը մնացին անպատասխան:
«Վաղը կխոսեմ, վաղը կլինի նիստ բոլոր հարցերի պատասխանը կհնչի»,- ասաց Մարությանը:
Հիշեցնենք, որ դեկտեմբերի 22-ին ժամը 10:00-ին կանցկացվի Երևան քաղաքի ավագանու նիստ։ Օրակարգում է «Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու մասին» Երևան քաղաքի ավագանու որոշման նախագիծը: Գործընթացը սկսել է ավագանու «Իմ քայլը» խմբակցությունը:
Իսկ ավագանու այսօրվա նիստը չկայացավ, քանի որ քվորում չապահովվեց: «Իմ քայլը» խմբակցությունը բոյկոտեց նիստը:

«Почему Вы вышли из состава партии "Гражданский договор"?», «В чем заключается идеологическая проблема?», «Создадите ли Вы свою партию, вступите ли в другую партию?» После несостоявшегося заседания Совета старейшин Еревана журналисты задали эти вопросы мэру столицы Армении Айку Марутяну. Но все вопросы остались без ответа.
«Завтра отвечу, завтра пройдет заседание, прозвучат ответы на все вопросы», – сказал Марутян.
Напомним, 22 декабря в 10:00 состоится внеочередное заседание Совета старейшин Еревана, на повестке дня которого будет проект решения Совета старейшин «О выражении вотума недоверия мэру Еревана Айку Марутяну». Процесс инициировала фракция «Мой шаг».
А сегодняшнее заседание Совета старейшин Еревана не состоялось из-за отсутствия кворума. Фракция «Мой шаг» бойкотировала заседание.