«Փաստ». Չի բացառվում, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները այս տարի հանդիպեն ևս մեկ անգամ
«Փաստ» թերթը գրում է. ««Փաստ» թերթի տեղեկություններով, Նիկոլ Փաշինյան-Իլհամ Ալիև բրյուսելյան հանդիպումը կարող է այս տարվա մեջ վերջինը չլինել։ ԱԳՆ մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, նախնական պայմանավորվածության համաձայն՝ չի բացառվում, որ Հայաստանի և Ադրբեջանի ղեկավարները այս տարի հանդիպեն ևս մեկ անգամ, ի դեպ՝ դարձյալ ՌԴ-ում։ Մենք տեղեկություն ունենք նաև, որ եթե այդ հանդիպումը կայանա, ապա այն ամփոփիչ բնույթ է կրելու։
Նախնական տեղեկության համաձայն, նոր հանդիպումը լինելու է ընդլայնված կազմով. պետությունների ղեկավարներից բացի, մասնակցելու են նաև եռակողմ հանձնաժողովի անդամները՝ փոխվարչապետներ Ալեքսեյ Օվերչուկը, Մհեր Գրիգորյանը և Շահին Մուստաֆաևը, պաշտպանական գերատեսչությունների ղեկավարները և արտաքին գործերի նախարարները։
Չնայած հանդիպման հետ կապված դեռևս ոչ մի պաշտոնական ակնարկ չկա, սակայն չի բացառվում, որ դրա մասին հայտարարվի հանդիպումից ընդամենը մեկ-երկու օր առաջ՝ ավելորդ շահարկումներից ու հարցադրումներից խուսափելու համար, առավել ևս, որ մեր աղբյուրի փոխանցմամբ, բոլոր դետալները դեռևս ճշգրտված չեն»։

«Паст»: Не исключается, что Пашинян и Алиев проведут еще одну встречу в этом году
Газета «Паст» пишет со ссылкой на свои источники, что брюссельская встреча Никол Пашинян – Ильхам Алиев может быть не последней в этом году. Как передают источники издания в МИД, согласно предварительной договоренности, лидеры Армении и Азербайджана проведут в этом году еще одну встречу, кстати, снова в России.
«По нашим сведениям, если эта встреча состоится, то она будет носить обобщающий характер. Согласно предварительной информации, новая встреча пройдет в расширенном составе: кроме глав государств, в заседании примут участие также члены трехсторонней комиссии – вице-премьеры Алексей Оверчук, Мгер Григорян и Шахин Мустафаев, главы оборонных ведомств и министры иностранных дел.
Хотя о встрече пока нет никаких официальных сообщений, не исключено, что об этом будет объявлено лишь за день-два до встречи, чтобы избежать лишних спекуляций и вопросов, тем более, что все детали еще не уточнены», - пишет газета.