Երևանի ավագանու նիստում տեղի ունեցավ քաղաքապետ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու և Հրաչյա Սարգսյանին քաղաքապետ ընտրելու քվեարկությունը:
Փակ գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է ավագանու 57 անդամ. Հրաչյա Սարգսյանի թեկնածությանը քվեարկությանը մասնակցած ավագանու 57 անդամներից կողմ է քվեարկել 44-ը, դեմ՝ 10-ը, 3 քվեաթերթիկ ճանաչվել է անվավեր։
«Այսպիսով պետք է արձանագրել, որ Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու մասին ավագանու որոշման նախագիծը ստանում է դրական արդյունք: Շնորհավորում եմ պարոն Սարգսյան, խնդրում եմ զբաղեցնել ձեր տեղը»,-ասաց նիստը վարողը:
Հիշեցնենք, որ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու գործընթացը սկսել էր ավագանու իշխող «Իմ քայլը» խմբակցությունը։

The Yerevan City Council passed a vote of no-confidence against Hayk Marutyan and terminated his powers as the mayor of the capital city. The motion was backed by 44 Council members in closed, secret ballot, 10 others voted against during the special sitting that had lasted for several hours on Wednesday.
"The results of the vote show the draft motion of the City Council of no-confidence vote against Yerevan Mayor Hayk Marutyan has been backed by the Council," the presiding officer announced, inviting Deputy Mayor Hayk Sargsyan to take the seat of the Mayor. It had been earlier announced that Sargsyan would be in charge of the city mayor.
To remind, the vote of no-confidence in Mayor Marutyan had been initiated by the ruling "My Step" faction.