Երևանի ավագանու նիստում տեղի ունեցավ քաղաքապետ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու և Հրաչյա Սարգսյանին քաղաքապետ ընտրելու քվեարկությունը:
Փակ գաղտնի քվեարկությանը մասնակցել է ավագանու 57 անդամ. Հրաչյա Սարգսյանի թեկնածությանը քվեարկությանը մասնակցած ավագանու 57 անդամներից կողմ է քվեարկել 44-ը, դեմ՝ 10-ը, 3 քվեաթերթիկ ճանաչվել է անվավեր։
«Այսպիսով պետք է արձանագրել, որ Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու մասին ավագանու որոշման նախագիծը ստանում է դրական արդյունք: Շնորհավորում եմ պարոն Սարգսյան, խնդրում եմ զբաղեցնել ձեր տեղը»,-ասաց նիստը վարողը:
Հիշեցնենք, որ Հայկ Մարությանին անվստահություն հայտնելու գործընթացը սկսել էր ավագանու իշխող «Իմ քայլը» խմբակցությունը։

На созванном 22 декабря внеочередном заседании Совета старейшин Еревана состоялось голосование по выражению вотума недоверия мэру столицы Армении Айку Марутяну и избрании градоначальником Грачья Саркисяна.
В закрытом тайном голосовании участвовали 57 членов Совета старейшин. Кандидатуру Грачья Саркисяна на посту мэра Еревана поддержали 44 из них, «против» проголосовали 10, 3 бюллетеня были признаны недействительными.
«Таким образом, нужно констатировать, что проект решения Совета старейшин о выражении вотума недоверия Айку Марутяну получает положительный результат. Поздравляю, г-н Саркисян, прошу занять Ваше место», – отметил ведущий заседание.
Напомним, процесс выражения вотума недоверия Айку Марутяну инициировала правящая фракция «Мой шаг» Совета старейшин Еревапна.