Միրզոյանն ու Լավրովը կարևորել են դելիմիտացիայի և դեմարկացիայի հարցերով մեխանիզմների ձևավորումը
Դեկտեմբերի 22-ին ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հեռախոսազրույց է ունեցել ՌԴ ԱԳ նախարար Սերգեյ Լավրովի հետ։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ԱԳՆ-ից։
Հեռախոսազրույցի ընթացքում քննարկվել է նոյեմբերի 26-ին Սոչիի եռակողմ հայտարարությունով ձեռք բերված պայմանավորվածությունների կատարման ընթացքին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ։
Կարևորվել է իրավիճակի դեէսկալացիային ու հայ֊ադրբեջանական սահմանին կայունության և անվտանգության մակարդակը բարձրացնելուն ուղղված քայլերի ձեռնարկումն ու սահմանի դելիմիտացիայի և դեմարկացիայի հարցերով մեխանիզմների ձևավորումը։

Mirzoyan, Lavrov highlight need for establishing mechanisms of the border delimitation and demarcation
The implementation of agreements reached as part of the Sochi trilateral statement from November 26 was the focus of a telephone conversation between foreign ministers of Armenia and Russia Ararat Mirzoyan and Sergey Lavrov, held on December 22.
As the press department at the foreign ministry reported, during the conversation the parties pointed to the steps aimed at deescalation of the situation and ensuring the stability and security on the Armenian-Azerbaijani border as well as the establishment of mechanisms of the border demarcation and delimitation between the two countries.