23.12.2021. Արցախում կորոնավիրուսի 13 նոր դեպք է գրանցվել, 1 հիվանդ մահացել է
Արցախի Հանրապետությունում դեկտեմբերի 22-ին կատարվել է 331 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 13 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 84 վարակակիր: Բժիշկները 14 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 40-ինը՝ ծանր, այդ թվում երիտասարդ տարիքի անձինք: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Արձանագրվել է 1 մահվան դեպք.  70-ամյա կինը մահացել է կորոնավիրուսային հիվանդության հետևանքով, ում մոտ ախտորոշվել էր երկկողմանի պոլիսեգմենտար թոքաբորբ:
2021 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 31256 քաղաքացու հետազոտություն, որից 4722-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

23.12.2021. В Арцахе выявлено 13 новых случаев заражения коронавирусом, скончался 1 человек
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 22 декабря проведено 331 лабораторное обследование, в результате чего выявлено 13 новых случаев заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 84 носителя вируса.
Состояние здоровья 14 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 40 – как тяжелое, среди пациентов есть и молодые. При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В общей сложности в Арцахе с начала 2021 года было обследовано 31256 граждан, у 4722 из них был выявлен коронавирус.