Փարաքարի համայնքապետարանի դիմաց հավաքված բազմաթիվ քաղաքացիներ ու «Ապրելու երկիր» կուսակցության ներկայացուցիչները որոշեցին փակել Երևան-Արմավիր ճանապարհը։
«Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը հայտարարեց՝ հետագա բոլոր գործողությունների պատախանատվությունն ընկնում է ոստիկանության վրա, քանի որ նրանք բռնազավթել են համայնքապետարանի շենքը, արգելել են Վալոդյա Գրիգորյանին մուտք գործել շենք ու կատարել իր պարտականությունները։
«Այլևս սպառվում են այն միջոցները, որով ոստիկանությունը կարող է ապահովել անցնցում իշխանության հանձնում Վալոդյա Գրիգորյանին։ Այստեղ հիմք դրվեց ՏԻՄ-ի զավթումը»,-ասաց Մանե Թանդիլյանը։
Ոստիկանության այն դիտարկմանը, թե օրենքն արգելում է փակել ճանապարհը, քաղաքացին արձագանքեց՝ «ի՞նչ օրենքից եք խոսում, ի՞նչի եք փակել համայնքապետարանի շենքը»։
«Ժողովուրդն արտահայտում է իր բողոքը, քանի դեռ չեք ազատել համայնքապետարանի շենքը»,-հայտարարում էր Մանե Թանդիլյանը, մինչ ոստիկանության ներկայացուցիչը պահանջում էր՝ ազատել ճանապարհը։
Մի քանի րոպե ճանապարհը փակ պահելուց հետո կարմիր բերետավորներն ուժով, քաշքշուկով բերման ենթարկեցին բողոքի ակցիայի մասնակիցներին։ Դրանից հետո հավաքվածները վերադարձան համայնքապետարանի շենքի դիմաց, որի մուտքը դեռ փակ են պահում ոստիկանները։
«Հորդորում եմ բերման ենթարկված քաղաքացիներին ազատ արձակել, արագացնել համայնքապետարանն ազատելու ձեր որոշումը, այսօր «Ապրելու երկիր» խմբակցության անդամները մտնելու են այս շենք»,-հայտարարեց «Ապրելու երկիր» կուսակցության նախագահ Մանե Թանդիլյանը։

Полиция подвергла приводу перекрывших дорогу жителей Паракара
Собравшиеся у администрации укрупненной общины Паракар Армавирской области Армении многочисленные граждане и представители партии «Страна для жизни» решили перекрыть дорогу Ереван-Армавир.
Председатель данной политсилы Мане Тандилян заявила: ответственность за все дальнейшие действия ложится на Полицию, поскольку стражи порядка захватили здание администрации, запретив кандидату на пост главы общины от партии «Страна для жизни» Володе Григоряну войти в здание и исполнять свои обязанности.
«Исчерпываются средства, которыми Полиция может обеспечить передачу без потрясений власти Володе Григоряну. Здесь было положено начало захвату ОМС», – сказала Тандилян.
На предупреждение Полиции, что закон запрещает перекрывать дорогу, один из граждан ответил: «О каком законе вы говорите, почему вы перекрыли вход в здание общинной администрации?»
«Люди выражают свой протест,  до тех пор, пока вы не освободите здание администрации», – заявляла Мане Тандилян, а представитель Полиции потребовал освободить дорогу.
В течение нескольких минут дорога оставалась перекрытой, после чего  « красные береты» силой, толкотней подвергли приводу участников акции. Затем собравшиеся вернулись к зданию администрации общины.
«Призываю подвергнутых приводу граждан освободить, ускорить ваше решение освободить здание, сегодня в это здание войдут члены фракции "Страна для жизни"», – заявила лидер партии Мане Тандилян.
Время от времени собиравшиеся перед зданием администрации общины жители скандировали «справедливость».