Նորից հրավիրվել եմ ոստիկանություն բացատրություն տալու. Նարեկ Սամսոնյան
«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ-ի նախագահ Նարեկ Սամսոնյանը հայտնում է, որ հրավիրվել է ոստիկանություն նոր գործով։
«Տեղեկացնում եմ, որ այսօր նորից հրավիրվել եմ Ոստիկանություն բացատրություն տալու: Ոստիկանության ներկայացուցչի հետ պայմանավորվել ենք այսօր 18-ի սահմաններում ներկայանալ և բացատրություն տալ: Ասեմ, որ ես պատրաստվում եմ ներկայանալ ոստիկանություն նշված ժամին, ոստիկաններին հորդորում եմ մինչ այդ չանել այն ինչը արեցին նախորդ անգամ և ինձ բերման չենթարկեն հանուն մի հոգեշեղված դավաճանի հաճույքի:
Տեղեկացնեմ նաև, որ այս պահին ես գտնվում եմ մեր գրասենյակում` արտաքին դիտման համար, ողջ օրվա ընթացքում հետս լինելու է Անտիֆեյքի թղթակիցը, այս անգամ բռնվելուց ապօրինություն անողների հասցեին հայհոյանքներս չենք փակելու և տեղադրելու ենք ամբողջությամբ:
Ողջախոհություն և տրամաբանություն եմ մաղթում մեր ոստիկանությանը մինչև նշված ժամը: Հուսով եմ շատ բան չեմ ակնկալում...
Հ.Գ. Այս ամենը համարում եմ իմ ազատ խոսքը սահմանափակելուն ուղղված շարունակական գործընթացի մի մաս և ուղղակի քաղաքական հետապնդման շարունակություն»,- գրել է Նարեկ Սամսոնյանը։

Narek Samsonyan, head of the Civic Consciousness NGO and founder of AntiFake.am website, has been summoned again by the Armenian police, he said in a Facebook post on Thursday.
"Today I have been summoned again by the police to give explanations. We have agreed with a police officer that I will show up and give explanations at around 6pm,” he said, warning against any “unlawful” actions by police officers before that.
Samsonyan was detained on his way to the Investigative Committee on 14 December and released two days later. He is charged with infliction of a “grave insult” based on a complaint of Davit Khazhakyan, a member of the Yerevan City Council from the Luys faction.
“I consider all this as part of an ongoing process of restricting my freedom of speech and simply political persecution,” he said.