«Այցելել եմ Հայաստան, Ֆրանսիայի եղբայրական երկիր» Վալերի Պեկրեսի գրառումը
Ֆրանսիական Իլ դը Ֆրանս կենտրոնական շրջանի ղեկավար, Ֆրանսիայի նախագահի թեկնածու Վալերի Պեկրեսը Հայաստան կատարած այցելության շրջանակներում, իր Ֆեյսբուքյան էջում գրառում է կատարել, որում մասնավորապես ասվում է.
«Այցելել եմ Հայաստան, Ֆրանսիայի եղբայրական երկիր Միշել Բառնիեռի և Բրունո Ռետայոյի հետ, որպեսզի աջակցեմ Լեռնային Ղարաբաղում խաղաղության վերականգնմանն ու Հայաստանի տնտեսական ու մշակութային զարգացմանը, հայկական հոգևոր ժառանգության պահպանմանը, խթան հանդիսանամ Ֆրանսիայից եկող տնտեսական աջակցության և մշակութային հայկական կրոնական ժառանգությանը»։
Քաղաքական գործիչը նաև կից հրապարակել է լուսանկարներ ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդի, Արցախի Հանրապետության նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ հանդիպումներից և Ծիծեռնակաբերդ կատարած այցելությունից:

Валери Пекресс: Посетила Армению – братскую для Франции страну
Кандидат в президенты Франции от партии «Республиканцы», глава центрального региона Иль-де-Франс Валери Пекресс в рамках визита в Армению сделала запись в соцсети Facebook, отметив:
«Вместе с руководителем фракции республиканцев Сената Франции Брюно Ретайо и бывшим министром иностранных дел Франции Мишелем Барнье посетила Армению – братскую страну для Франции, чтобы оказать поддержку восстановлению мира в Нагорном Карабахе, экономическому и культурному развитию Армении, сохранению армянского духовного наследия».
Она опубликовала и фотографии встреч с президентом Армении Арменом Саркисяном, Католикосом Всех Армян Гарегином II, президентом Республики Арцах Араиком Арутюняном и посещения мемориального комплекса «Цицернакаберд».