Նիդեռլանդներում առաջարկել են պատվաստվել վիրտուալ իրականության ակնոցներով
Նիդեռլանդներում այն մարդկանց, որոնք վախենում են ներարկումներից, բայց հաստատակամ են պատմասումների հարցում, առաջարկում են պատվաստվել COVID-19-ի դեմ վիրտուալ իրականության ակնոցներով։ Ըստ «ՌԻԱ ՆՈՎՈՍՏԻ» գործակալության, ասել է երկրի առողջապահության նախարարի պաշտոնակատար Ուգո դե Յոնգը։
«Վախենում եք ներարկումներ անելուց, բայց դեռ ցանկանում եք պատվաստվել (կորոնավիրուսի դեմ) , Քաղաքապետական առողջապահական ծառայությունները (GGD) ուրախ են օգնել ձեզ այս հարցում: Օրինակ, կան շատ հաստատություններ, որտեղ աշխատում են վիրտուալ իրականության ակնոցներով, որոնք թույլ են տալիս հանգստանալ պատվաստումների ժամանակ։Այս մեթոդները գործում են նաև Ռոտերդամում»,- գրել է դե Յոնգը Twitter-ում։
Առողջապահության ազգային ինստիտուտի (RIVM) վերջին տվյալների համաձայն՝ 12 տարեկանից բարձր Նիդեռլանդների բնակչության 84,3%-ը լիովին պատվաստված է COVID-19-ի դեմ։

В Нидерландах предложили оригинальный способ прививки от коронавируса
Людям, которые боятся уколов, но настроены на вакцинацию от коронавируса, в Нидерландах предложили прививаться в очках виртуальной реальности, заявил исполняющий обязанности министра здравоохранения страны Хуго де Йонге.
«Появляется все больше мест вакцинации, где работают с очками виртуальной реальности, которые позволяют расслабиться во время прививки», – написал политик на своей странице в Twitter.
Согласно последним данным Национального института здравоохранения (RIVM), от коронавируса полностью привиты 84,3 % населения Страны тюльпанов старше 12 лет. Совсем недавно в Нидерландах стартовала вакцинация детей от 5 до 11 лет с серьезными заболеваниями. Как ожидается, в январе в стране начнут делать прививку от ковида уже всем детям в этой возрастной категории.