ՀՀ վիճակագրական կոմիտեի հրապարակած տվյալների համաձայն՝ 2021 թվականի հունվար-նոյեմբերին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի նկատմամբ տնտեսական ակտիվության ցուցանիշը կազմել է 5.2%։ 2020թ-ի նոյեմբեր ամսվա նկատմամբ ՏԱՑ-ը կազմել է 13.2%, իսկ նոյեմբերի ՏԱՑ-ը հոկտեմբերի նկատմամբ նվազել է 1.4%-ով:
Վիճակագրության համաձայն՝ արդյունաբերական արտադրանքի ծավալն այս տարվա հունվար-նոյեմբերին աճել է 2.7%-ով, իսկ 2020թ-ի նոյեմբերի համեմատ՝ 15.7%-ով:
Շինարարության ոլորտում այս տարվա հունվար-նոյեմբերին արձանագրվել է 6.9%-ի աճ, իսկ էլեկտրաէներգիայի արտադրության ոլորտում գրանցվել է 2%-ի անկում։
Ըստ վիճակագրական կոմիտեի` առևտրաշրջանառության ծավալներն այս տարվա 11 ամիսներին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 7.9%-ով, ծառայությունների ծավալը նույնպես (առանց առևտրի) աճել է 7.3%-ով:
Ինչ վերաբերում է սպառողական գներին, ապա հունվար-նոյեմբերին գները նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 7.1%-ով, իսկ 2020 թ-ի նոյեմբերի համեմատ՝ 9.6%-ով։
Արտաքին առևտրաշրջանառության ոլորտում էլ հունվար-նոյեմբերին նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատ արձանագրվել է 16.6%-ի աճ, ընդ որում` արտահանումն ավելացել է 19.4 %-ով, ներմուծումը՝ 15.1%-ով:
Նշենք, որ Վիճակագրական կոմիտեն հանրապետական միջին ամսական անվանական աշխատավարձի վերաբերյալ տվյալներ չի հրապարակել, մինչդեռ ամեն ամիս մակրոտնտեսական ցուցանիշներում այդ տվյալները ներառվում էին։

The economic activity of Armenia grew by 5.2% in January-November 2021 against the same period of 2020, according to the latest data released by the Statistical Committee of the country. The economic activity dropped by 1.4% in November to compare with October data of the ongoing year. The annual growth of economic activity is 13.2%, the source said.
According to the statistics, the industrial output increased by 2.7% in 11 months and by 15.7% against November of the previous year. 6.9% growth has been registered in the construction sector, while electricity production grew by 2% in the reported period.
The volumes of trade turnover grew by 7.9% in the 11 months, likewise the services by 7.3%. As for the external trade turnover, it rose by 16.6% in January-November. Over the past ten months the exports volumes grew by 19.4% and imports by 15.1%.
The consumer price index rose by 7.1% in January-November and by 9.6% against November of the previous year.