Վերջին մեկ օրում Վրաստանում կորոնավիրուսից մահացել է 71 հիվանդ
Վրաստանում  արձանագրվել է կորոնավիրուսի 986 նոր դեպք: Այս մասին տեղեկատվությունը հրապարակվել է կառավարության stopcov.ge կայքում, գրում է վրացական «Առաջին ալիք»-ը։
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում ապաքինվել է 3 193 մարդ: Վերջին օր ու գիշերվա ընթացքում կորոնավիրուսից մահացել է 71 հիվանդ:
Վերջին 24 ժամվա ընթացքում երկրում կատարվել է 19 701 թեստ, այստեղից 12 838-ը արագ, իսկ 6 863-ը «ՊՇՌ» թեստով:
Երկրում կորոնավիրուսի բացահայտման դրականության ցուցանիշներն են. Օրեկանը՝ 5 տոկոս, վերջին 14 օրվանը՝ 5.86 տոկոս, իսկ վերջին 7 օրվանը՝ 5,13 տոկոս:
Ընդհանուր առմամբ Վրաստանում գրանցվել է կորոնավիրուսային վարակի 925 324 դեպք, որից 885 055 հիվանդ ապաքինվել է, 13 583-ը ՝ մահացել:
Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 2 466 815 պատվաստում, օրական՝ 2 502:
Կարանտինի ռեժիմում է 40 մարդ, ստացիոնարում բուժվում է 5 157 պացիենտ, իսկ կլինիկական հյուրանոցներում հսկողության տակ է 977 քաղաքացի:
Երեկ, դեկտեմբերի 26-ին Վրաստանում արձանագրվել էր կորոնավիրուսի 1 661 նոր դեպք, ապաքինվել է 3 841 պացիենտ, մահացել 69 մարդ:

За последние сутки в Грузии зафиксировано 986 новых случаев инфицирования COVID-19, скончался 71 пациент, сообщает Sputnik Грузия со ссылкой на пресс-службу правительства.
Всего с начала пандемии в стране зафиксировано 925 254 случая заболевания коронавирусом, 13 583 стали жертвами COVID-19.
За последние сутки в Грузии от коронавируса вылечились 3 193 человека, с начала пандемии – 885 056.
В Тбилиси за последние 24 часа выявлено 542 новых случая инфицирования.
На данный момент в Грузии 26 689 активных случаев заболевания, 5 070 человек находятся на стационарном лечении. Состояние 1 269 пациентов тяжелое, из них 294 подключены к аппарату искусственной вентиляции легких. 903 гражданина помещены в ковид-гостиницы. 20 716 человек проходят курс лечения на дому.
В карантинных пространствах остаются 43 человека, в самоизоляции – 31 854.
В Грузии за последние сутки сделано 19 701 тест на коронавирус: 12 838 – на антиген и 6 863 – ПЦР-теста.
Доля инфицированных в общем числе протестированных, по данным на 26 декабря, составляет 5,0%, за две недели – 5,86%, за семь дней – 5,13%.
Первый случай коронавируса в Грузии выявили 26 февраля 2020 года. Новый штамм COVID-19 "омикрон" был зафиксирован в стране 20 декабря 2021 года.