28.12.2021. Կորոնավիրուսի 109 նոր դեպք է գրանցվել, 7 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 27-ին կատարվել է 6547 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 109 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 186 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 7 դեպք: Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 28-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 344649 դեպք, որոնցից 331027 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4157 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7956 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1500 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 109 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 344,649 as of 11 a.m. Tuesday, December 28, the Ministry of Health reports. Overall, 6,547 Covid-19 tests were conducted on December 27.
186 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 331,027.
The Covid-19 death toll has increased by 6 to 7,965. The figure does not include the deaths of 1,500 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 4,157 active cases. As many as 2,546,866 tests have been performed in the country since the disease outbreak.