28.12.2021. Կորոնավիրուսի 109 նոր դեպք է գրանցվել, 7 մարդ մահացել է
Հայաստանում դեկտեմբերի 27-ին կատարվել է 6547 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 109 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 186 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 7 դեպք: Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում դեկտեմբերի 28-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 344649 դեպք, որոնցից 331027 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4157 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7956 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1500 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

28.12.2021. В Армении подтверждено 109 новых случаев COVID-19, скончались 7 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 109 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6547 тестах), выздоровели 186 человек.
При этом за сутки от коронавируса скончались 7 человек, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1500.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 вторника, 28 декабря, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 344649. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 331027. На данный момент получают лечение 4157 пациентов.