«Իրավական ուղի»-ն ստանձնել է ադրբեջանական գերությունից հետո կալանավորված հայ զինծառայողների պաշտպանությունը
15:36 29/12/2021
«Իրավական ուղի» ՀԿ-ի փաստաբանական թիմը՝ Սիրանուշ Սահակյանը, Ռուբեն Մելիքյանը և Դավիթ Ավագյանը, pro bono հիմունքներով ստանձնել է ադրբեջանական գերությունից անմիջապես հետո կալանավորված երկու հայ զինծառայողների պաշտպանությունը:
«Այսօր՝ ժամը 16.00-ին, Երևանի դատարանի «Աջափնյակ-1» նստավայրում կայանալու է նրանցից մեկի՝ պայմանագրային զինծառայող Ռոբերտ Նալբանդյանի կալանքի երկարացման միջնորդության քննությունը: Նա մեղադրվում է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 365-րդ հոդվածի 3-րդ մասով նախատեսված արարքի համար։
Նշենք նաև, որ Ռոբերտ Նալբանդյանն ունի երեք անչափահաս երեխա, իսկ ադրբեջանական գերության ընթացքում ծեծի հետևանքով ստացել է կողոսկրերի կոտրվածք»,-ասված է ՀԿ տարածած հաղորդագրության մեջ։

«Правовой путь» взял на себя защиту армянских военнослужащих, арестованных по возвращении из азербайджанского плена
16:17 29/12/2021
Команда адвокатов общественной организации «Правовой путь»  – Сирануш Саакян, Рубен Меликян и Давид Авагян – на принципах pro bono взяли на себя защиту двух армянских военнослужащих, арестованных сразу же по возвращении из азербайджанского плена.
«В резиденции «Ачапняк-1» ереванского суда сегодня в 16:00 состоится рассмотрение ходатайства о продлении срока ареста одного из них – военнослужащего-контрактника Роберта Налбандяна. Он обвиняется в деянии, предусмотренном частью 3 статьи 365 Уголовного кодекса РА.
Отметим также, что Роберт Налбандян воспитывает трех несовершеннолетних детей. У Налбандяна перелом ребер, который он получил в результате избиения во время удерживания в азербайджанском плену», – говорится в сообщении, распространенном ОО «Правовой путь».