Կոնվերս Բանկը Առևտրի ֆինանսավորող լավագույն Բանկն է Հայաստանում՝ ըստ Global Finance-ի
Global Finance միջազգային հեղինակավոր ամսագրի կողմից Կոնվերս Բանկն արժանացել է հերթական պատվավոր մրցանակին:
«Ուրախ ենք հայտնելու, որ երրորդ տարին անընդմեջ Կոնվերս Բանկն արժանանում է Global Finance ամսագրի «Առևտրի ֆինանսավորող Լավագույն բանկը Հայաստանում» մրցանակին՝ պահպանելով առաջատարի դիրքը և հանդես գալով որպես այս ոլորտում լավագույն գործընկեր-բանկ: Առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում մեր նվաճումները բարձր են գնահատվել նաև հեղինակավոր այլ միջազգային կազմակերպությունների և գործընկեր բանկերի՝ այդ թվում գերմանական Commerzbank AG բանկի և Վերակառուցման և Զարգացման Եվրոպական Բանկի կողմից. վերջինս երկու տարի շարունակ Կոնվերս Բանկին շնորհել է «Տարվա գործարք - Կանաչ առևտուր» անչափ կարևոր և պատասխանատու մրցանակը: Բանկն այսուհետ ևս կշարունակի հաճախորդներին կորպորատիվ համապարփակ ֆինանսավորման տրամադրումը՝ ամրացնելով ոլորտում երկարաժամկետ ու հուսալի գործընկերոջ դիրքերը»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Ֆինանսական տնօրեն Հրանտ Հակոբյանը:
«Global Finance ամսագրի կողմից այս պատվավոր մրցանակի շնորհումը մեզ համար անչափ ոգևորիչ է: Սակայն, միևնույն ժամանակ, այն նաև պարտավորեցնում է պահպանել առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում հաճախորդներին մատուցվող ծառայությունների և միջազգային գործընկերների հետ կառուցված համագործակցության սահմանված բարձր նշաձողը, ինչի շնորհիվ մեր աշխատանքը ճանաչման է արժանանում նման հեղինակավոր ամսագրի կողմից՝ ի թիվս առաջատար այնպիսի բանկերի ինչպիսիք են Citibank, Commerzbank, BNP Paribas, Intesa SanPaolo, RaiffeisenBank International, UniCredit բանկերը և այլն»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Միջազգային հարաբերությունների և առևտրի ֆինանսավորման բաժնի պետ Նելլի Քոչարյանը:
«Կոնվերս Բանկը ներկայում կիրառում է բիզնեսի ֆինանսավորման լայն գործիքակազմ՝ սկսած վարկավորումից մինչև առևտրի ֆինանսավորման գործիքների և վերաֆինանսավորման միջազգային ֆոնդերի կիրառմամբ ֆինանսավորման բարդ սխեմաներ: Բանկը կորպորատիվ վարկավորման պրոդուկտներ է առաջարկում ինչպես նորաստեղծ, այնպես էլ կայացած ընկերություններին՝ հիմնական միջոցների ձեռքբերման ու շրջանառու միջոցների համալրման, զարգացման, ներմուծման ու արտահանման խթանման համար, յուրաքանչյուր գործարքի տեսակի համար մշակելով ֆինանսավորման ուրույն գործիք»,- ասել է Կոնվերս Բանկի Կորպորատիվ բիզնեսի գծով տնօրեն Սարգիս Խաչատրյանը:
Մրցանակաբաշխության արդյունքների մասին Global Finance-ի մամուլի հաղորդագրությունը հասանելի է հղումով:

Global Finance признал Конверс Банк лучшим банком торгового финансирования в Армении
Престижный международный журнал Global Finance в очередной раз признал Конверс Банк лучшим банком в области торгового финансирования.
“Мы рады сообщить, что уже третий год подряд Конверс Банк получает награду журнала Global Finance “Лучший банк торгового финансирования в Армении”, сохранив лидирующие позиции и доказав роль лучшего банка-партнера страны в этой сфере. Наши достижения в области торгового финансирования были также высоко оценены со стороны других авторитетных международных организаций и банков-партнеров, включая Commerzbank AG и Европейский Банк Реконструкции и Развития. Последний, два год подряд присуждал Конверс Банку награду “Сделка года - Зеленая торговля”. Банк будет оставаться приверженным предоставлению комплексного корпоративного финансирования своим клиентам, укрепляя свои позиции долгосрочного и надежного партнера в этой сфере”, - отметил Грант Акопян, Финансовый директор Конверс Банка.
“Присуждение этой почетной награды журналом Global Finance нас очень вдохновляет. Но в то же время, онo обязывает нас поддерживать высокий уровень сотрудничества с нашими международными партнерами, и дальше развивать качество услуг предоставляемых нашим клиентам в области торгового финансирования, благодаря чему наша работа получила признание этого престижного журнала наряду с такими ведущими банками, как Citibank, Commerzbank, BNP Paribas, Intesa Sanpaolo, Raiffeisenbank International, UniCredit и т.д.”,- подчеркнула Нелли Кочарян, руководитель Отдела международных отношений и торгового финансирования Конверс Банка.
“В настоящее время Конверс Банк предлагает своим клиентам широкий спектр финансовых услуг, включая традиционные механизмы кредитования, продукты торгового финансирования и целевое финансирование через международное фондирование. Банк предоставляет услуги корпоративного кредитования как стартапам, так и признанным компаниям для приобретения основных средств и пополнения оборотного капитала, чтобы стимулировать импорт и экспорт, разрабатывая специальную схему финансирования для каждой сделки», - отметил Саргис Хачатрян, Директор по корпоративному бизнесу Конверс Банка.