Պուտինը Փաշինյանին առողջություն է մաղթել
Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիկոլ Փաշինյանին՝ գալիք Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների կապակցությամբ:
Կառավարության փոխանցմամբ, ուղերձում ասված է.
Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Ամանորի և Սուրբ Ծննդյան տոների առիթով։
Անցնող տարվա ընթացքում մեր պարբերական շփումը լիովին հաստատեց ռուս-հայկական հարաբերությունների բարեկամական, դաշնակցային բնույթը։
Ակնկալում եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կապահովենք երկկողմ համագործակցության հետագա դինամիկ զարգացումը տարբեր ոլորտներում, ինչպես նաև գործընկերային փոխգործակցությունը ԵԱՏՄ, ՀԱՊԿ, ԱՊՀ և բազմակողմ մյուս կառույցների շրջանակում։ Դա համապատասխանում է Ռուսաստանի և Հայաստանի եղբայրական ժողովուրդների հիմնարար շահերին, համահունչ է Անդրկովկասյան տարածաշրջանում անվտանգության և կայունության ամրապնդմանը։
Հարգելի Նիկոլ Վովայի,
Մաղթում եմ Ձեզ քաջառողջություն, հաջողություններ և ամենայն բարիք, իսկ Ձեր բոլոր հայրենակիցներին՝ խաղաղություն և բարօրություն»։

Putin sends congratulatory message to Pashinyan on upcoming holidays
Russian President Vladimir Putin sent a congratulatory message to Nikol Pashinyan on the occasion of the coming New Year and Christmas. The message, publicized by the Armenian prime minister's office, runs as follows:
“Dear Nikol Vovaevich,
I heartily congratulate you on the occasion of the New Year and Christmas.
During the passing year, our regular communication fully confirmed the friendly, allied nature of the Russian-Armenian relations.
I expect that through joint efforts we will ensure the further dynamic development of bilateral cooperation in various fields, as well as partnership within the EEU, CSTO, CIS and other multilateral structures. It corresponds to the fundamental interests of brotherly peoples of Russia and the Armenia and is in line with the strengthening of security and stability in the Transcaucasian region.
Dear Nikol Vovaevich,
I wish you good health, success and all the best, and peace and prosperity to all your compatriots."