Ժամկետային զինծառայողին մահացու հրազենային վիրավորում հասցնելու համար կալանավորվել է համածառայակիցը
ՀՀ քննչական կոմիտեի զինվորական քննչական գլխավոր վարչության ութերորդ կայազորային քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով պարզվել են ժամկետային զինծառայող, շարքային Մովսես Թադևոսյանի մահվան հանգամանքները:
ՔԿ-ից հայտնում են, որ նախնական տեղեկություններով 2021թ. դեկտեմբերի 31-ին, ժամը 10:50-ի սահմաններում, մարտական դիրքում,  աջ հոնքի հատվածում հրազենային վիրավորում է ստացել շարքային Մովսես Արամայիսի Թադևոսյանը, ով հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին մահացել է:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ Մ.Թադևոսյանին մահացու հրազենային վիրավորում է հասցրել համածառայակիցը: Վերջինիս մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է կիրառվել կալանավորումը:

An Armenian soldier has been arrested and charged with murder in the shooting death of a fellow serviceman, the Investigative Committee reported on Tuesday.
The victim, identified as Movses Tadevosyan (b. 2003), was found with gunshot wounds to the head in a military post on December 31. The serviceman died on his way to the military hospital.
The preliminary investigation revealed that Tadevosyan was killed by a fellow soldier. The latter has been charged under Article 104 (Part 1) of the Criminal Code of Armenia. The preliminary investigation continues, the law enforcement agency said.