05.01.2022. Կորոնավիրուսի 129 նոր դեպք է գրանցվել, 4 մարդ մահացել է
Հայաստանում հունվարի 4-ին կատարվել է 5164 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 129 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 103 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 4 դեպք: Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 5-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 345255 դեպք, որոնցից 332304 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3451 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7989 մահվան դեպք է արձանագրվել:  Մահվան ևս 1511 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

05.01.2022. В Армении подтверждено 129 новых случаев COVID-19, скончались 4 человека
За минувшие сутки в Армении подтверждено 129 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 5164 тестах), выздоровели 103 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 4 человека, у 1 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1511.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 5 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 345255. Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 332304. На данный момент получает лечение 3451 пациент.