Անդրանիկ Գրիգորյանը՝ Կոնվերս Բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն, Տնօրինության նախագահ
Կոնվերս Բանկի Գլխավոր գործադիր տնօրեն, Տնօրինության նախագահ է նշանակվել Անդրանիկ Գրիգորյանը: Այս մասին հայտնում են Կոնվերս Բանկի մամուլի ծառայությունից։
Անդրանիկ Գրիգորյանը ծնվել է 1977թ.: Մասնագիտական կրթություն է ստացել նախ ԵՊՀ Տնտեսագիտության ֆակուլտետում, ապա ՌԴ կառավարությանը կից ժողտնտեսության ակադեմիայի Ասպիրանտուրայում՝ ստանալով Տնտեսագիտական գիտությունների թեկնածուի կոչում: Կրթություն է ստացել նաև ԱՄՆ Թաֆթս համալսարանի Դիվանագիտության և իրավագիտության Ֆլետչերի դպրոցում: Աշխատանքային գործունեությունը սկսել է 2001թ.-ին ՀՀ ԿԲ-ում:
2001-2009թթ. տարբեր պատասխանատու պաշտոններ է զբաղեցրել Հայաստանի կենտրոնական բանկում և առևտրային բանկերում: Այնուհետև վերսկսել է աշխատանքը ՀՀ ԿԲ-ում՝ որպես Ֆինանսական համակարգի կարգավորման և կայունության վարչության պետի տեղակալ:
2011-2012թթ. զբաղեցրել է Ֆինանսական համակարգի կարգավորման վարչության պետի պաշտոնը: 2012-2019թթ. ղեկավարել է Ֆինանսական համակարգի կայունության և կարգավորման վարչությունը, իսկ 2019թ.-ից մինչև 2021թ. դեկտեմբեր պաշտոնավարել է որպես ՀՀ ԿԲ Ֆինանսական համակարգի կայունության և կարգավորման դեպարտամենտի տնօրեն, Գործադիր կոմիտեի անդամ:
2005 - 2018թ. զբաղվել է ակադեմիական գործունեությամբ՝ դասախոսելով Երևանի պետական համալսարանում:
2012-2018թթ. Անդրանիկ Գրիգորյանը եղել է Եվրախորհրդի կենսաթոշակային պահուստային ֆոնդի Կառավարման խորհրդի անդամ - Հայաստանի ներկայացուցիչ:

Андраник Григорян – Генеральный исполнительный директор Конверс Банка, председатель Директората
Андраник Григорян назначен Генеральным исполнительным директором, председателем Директората Конверс Банка.
Андраник Григорян родился в 1977 году.
Окончил экономический факультет ЕГУ, затем аспирантуру Академии народного хозяйства при Правительстве РФ, получив степень кандидата экономических наук. Учился в Флетчерской Школе права и дипломатии при университете Тафтса.
Трудовую деятельность начал в 2001 году в Центральном банке Армении. С 2001 по 2009 год занимал различные ответственные должности в Центральном банке Армении, затем в коммерческих банках.
В 2009г. возобновил свою трудовую деятельность в Центральном банке РА в должности заместителя начальника Управления по стабильности и регулированию финансовой системы. В 2011-2012 годах занимал должность начальника управления по регулированию финансовой системы, Центральный банк Армении. В 2012-2019 годах возглавлял Управления по стабильности и регулированию финансовой системы, а с 2019 по декабрь 2021 года занимал пост директора Департамента по стабильности и регулированию финансовой системы, член исполнительного комитета.
С 2005 по 2018 год занимался академической деятельностью, читал лекции в Ереванском государственном университете.
В 2012-2018 годах Андраник Григорян являлся членом Правления Пенсионного резервного фонда Совета Европы и представителем Армении. С 2020 года - Директор из Армении, Банк Черноморской торговли и развития.