05.01.2022. Կորոնավիրուսի 129 նոր դեպք է գրանցվել, 4 մարդ մահացել է
Հայաստանում հունվարի 4-ին կատարվել է 5164 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 129 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 103 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 4 դեպք: Մահացածներից 1-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 5-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 345255 դեպք, որոնցից 332304 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3451 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 7989 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1511 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 129 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 345,255 as of 11 a.m. Wednesday, January 5, the Ministry of Health reports.
Overall, 5,164 Covid-19 tests were conducted on January 4.
103 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 332,304.
The Covid-19 death toll has increased by 3 to 7,989. The figure does not include the deaths of 1,511 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,451 active cases. As many as 2,586,737 tests have been performed in the country since the disease outbreak.