Ադրբեջանական զինված ուժերը կրակ են բացել Գեղարքունիքի մարզի Վերին Շորժա գյուղի մոտ տեղակայված հայկական դիրքերի ուղղությամբ։ Այս մասին տեղեկացնում է «Սպուտնիկ Արմենիա»-ն՝ վկայակոչելով Վերին Շորժա գյուղի ղեկավար Արտյոմ Երանոսյանի խոսքը։
Կրակը տևել է մոտ մեկ ժամ։
«Ադրբեջանցիները սկսեցին կրակել։ Չգիտեմ, թե ինչ տրամաչափի զենքով էին կրակում, բայց գիտեմ, որտեղից կարկ էր արձակվում, մեր գյուղից մոտ երեք կմ հեռու էր։ Մոտ մեկ ժամ տևեցին կրակոցները»,-ասել է Երանոսյանը։
Նրա խոսքով, կրակոցները լսվել են գյուղում։ Համայնքի ղեկավարի տվյալներով, հայկական կողմից տուժածներ չկան։

Азербайджанские вооруженные силы открыли огонь в направлении армянских позиций села Верин Шоржа Гегаркуникской области. Об этом сообщает Sputnik Армения со ссылкой на главу общины Артема Ераносяна.
«Они (азербайджансмкая сторона - ред) начали стрельбу, и наши ребята подавили огонь. Непонятно из оружия какого калибра стреляют, но точка, откуда велся огонь, находится в трех километрах от нашего села. Порядка часа велась стрельба», - отметил он.
Ераносян добавил, что выстрелы были слышны и в самом селе. По его данным, у армянской стороны раненых и погибших нет.