Հունվարի 3-ից 9-ը հանրապետությունում գրանցվել է 377 դեպք, որից 136-ն՝ արտակարգ
Հունվարի 3-ից 9-ն ԱԻՆ ՓԾ ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնում գրանցվել է 377 դեպք, որից 136-ը՝ արտակարգ, այդ թվում՝ 71 հրդեհի, 1 քարաթափման, 7 ինքնասպանության փորձի դեպք, 37 ճանապարհատրանսպորտային պատահար, ինչպես նաև՝ 152 կենցաղային կանչ. տուժել է 97 մարդ, իսկ փրկարարական օպերատիվ գործողությունների արդյունքում փրկվել է 2 քաղաքացի:
Նախորդ շաբաթվա ընթացքում ընդհանուր գրանցվել է 12 մահ:
ԱԻՆ-ից հայտնում են, որ նշված ժամանակահատվածում արձանագրվել է թունավորման 13 դեպք:
Եղանակային պայմաններով և այլ գործոններով պայմանավորված գրանցվել է նաև տրանսպորտային միջոցների արգելափակման 28 դեպք: Փրկարարներն օգնություն են ցուցաբերել 117 քաղաքացու և անվտանգ տարածք տեղափոխել ավտոճանապարհներին արգելափակված 35 տրանսպորտային միջոց:
ՀՀ ԱԻ նախարարությունը հորդորում է թե՛ կենցաղում, թե՛ ճանապարհներին լինել զգոն և խստորեն պահպանել անվտանգության կանոնները:

From 3 to 9 January, the National Center for Crisis Management of Armenia’s Ministry of Emergency Situations recorded a total of 377 cases, of which 136 were emergent.
The number included 71 fires, 1 rockfall case, 7 suicide attempts, 37 road traffic accidents, as well as 152 household calls, the ministry reported on Monday.
A total of 97 people were affected. 2 citizens were rescued due to rapid rescue operations.
The crisis management center reported 12 fatalities last week.
Also, 13 cases of poisoning were registered.
Scores of vehicles were stranded over the past week due to bad weather conditions or other circumstances. Rescuers rendered assistance to 117 citizens, taking 35 vehicles to a safe place.