11.01.2022. Արցախում կորոնավիրուսով հիվանդ16 պացիենտի վիճակը գնահատվում է ծայրահեղ ծանր
Արցախի Հանրապետությունում հունվարի 10-ին կատարվել է 90 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 2 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 55 վարակակիր: Բժիշկները 16 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 30-ինը՝ ծանր: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
2022 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 411 քաղաքացու հետազոտություն, որից 29-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

11.01.2022. В Арцахе выявлено 2 новых случая заражения коронавирусом
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 10 января проведено 90 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 2 новых случая заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 55 носителей вируса.
Состояние здоровья 16 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 30 – как тяжелое, среди пациентов есть и молодые. При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
В общей сложности в Арцахе с начала 2022 года были обследованы 411 граждан, у 29 из них был выявлен коронавирус.