Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորախումբն այսուհետ կղեկավարի գեներալ-մայոր Ալեքսանդր Վոլկովը: Այս մասին հայտնում է «Սպուտնիկ Արմենիա»-ն։
Հրամանատարի փոփոխությունը կատարվում է պլանային ռոտացիայի շրջանակներում։ Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահ զորախումբը կգլխավորի գեներալ-մայոր Ալեքսանդր Վոլկովը:
Հրամանատարի փոխարինումը կատարվում է պլանային ռոտացիայի շրջանակում, գործերի ընդունման - փոխանցման ընթացակարգն արդեն սկսվել է:
Աղբյուրը հիշեցնում է, որ գեներալ-մայոր Վոլկովը Լեռնային Ղարաբաղում ռուս խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարի տեղակալն էր 2020 թվականի նոյեմբերից մինչև 2021 թվականի մայիսը, երբ խաղաղապահներին ղեկավարում էր գեներալ-լեյտենանտ Ռուստամ Մուրադովը:
Ներկայում Անդրեյ Վոլկովը ՌԴ ՊՆ Հարավային ռազմական օկրուգի ռադիացիոն, քիմիական և կենսաբանական պաշտպանության զորքերի ղեկավարն է։
Արցախում ռուսական խաղաղապահ զորախմբի հրամանատարի պաշտոնը նախորդ տարվա սեպտեմբերից զբաղեցնում էր գեներալ-լեյտենանտ Գենադի Անաշկինը։

New commander of Russian peacekeeping contingent in Artsakh appointed
Major General Alexander Volkov has been appointed the commander of the Russian peacekeeping contingent in Artsakh (Nagorno-Karabakh), Sputnik Armenia reported. Volkov will replace Lieutenant General Gennady Anashkin. It is noted that the change of the commander is implemented on a rotating basis, and the handover has already began.
The source reminds that Volkov served as Deputy to ex-commander of the Russian peacekeepers in Artsakh  Lieutenant General Rustam Muradov from November 2020 to May 2021.
Volkov currently serves as Chief of the Radiation, Chemical and Biological Defense Troops of the Southern Military District of the Russian Defense Ministry.