12.01.2022. Կորոնավիրուսի 289 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 քաղաքացի
Հայաստանում հունվարի 11-ին կատարվել է 6134  թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 289 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 83 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 6 դեպք: Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 12-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 346513 դեպք, որոնցից 333200 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3789 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8010 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1514 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

12.01.2022. В Армении подтверждено 289 новых случаев COVID-19, скончались 6 человек
За минувшие сутки в Армении подтверждено 289 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 6134 тестах), выздоровели 83 человека.
При этом за сутки от коронавируса скончались 6 человек, у 2 из них, согласно сообщению Минздрава РА, был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1514.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 среды, 12 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 346513.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 333200. На данный момент получают лечение 3789 пациентов.