12.01.2022. Կորոնավիրուսի 289 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 6 քաղաքացի
Հայաստանում հունվարի 11-ին կատարվել է 6134  թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 289 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 83 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 6 դեպք: Մահացածներից 2-ը, ըստ առողջապահության նախարարության, ունեցել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 12-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 346513 դեպք, որոնցից 333200 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3789 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8010 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1514 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 289 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 346,513 as of 11 a.m. Wednesday, January 12, the Ministry of Health reports.
Overall, 6,134 Covid-19 tests were conducted on January 11.
83 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 333,200.
The Covid-19 death toll has increased by 4 to 8,010. The figure does not include the deaths of 1,514 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,789 active cases. As many as 2,620,189 tests have been performed in the country since the disease outbreak.