12.01.2022. Արցախում կորոնավիրուսի 12 նոր դեպք է գրանցվել, 3 հիվանդ մահացել է
Արցախի Հանրապետությունում հունվարի 11-ին կատարվել է 138 թեստավորում, որի արդյունքում կորոնավիրուսային հիվանդության 12 նոր դեպք է գրանցվել:
Արցախի առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին ստացիոնար բուժում է ստանում 46 վարակակիր: Բժիշկները 13 հիվանդի վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, 25-ինը՝ ծանր: Թեթև ձևերը բուժում են ստանում ամբուլատոր պայմաններում։
Արձանագրվել է 3 մահվան դեպք։
2022 թվականի ընթացքում կորոնավիրուսի լաբորատոր հայտնաբերման նպատակով իրականացվել է 549 քաղաքացու հետազոտություն, որից 41-ի մոտ արձանագրվել է դրական թեստի պատասխան։

12.01.2022. В Арцахе выявлено 12 новых случаев заражения коронавирусом, скончались 3 человека
В Республике Арцах (Нагорно-Карабахской Республике (НКР)) 11 января проведено 138 лабораторных обследований, в результате чего выявлено 12 новых случаев заражения коронавирусом.
Согласно данным министерства здравоохранения Республики Арцах, от коронавирусной болезни на данный момент стационарное лечение получают 46 носителей вируса.
Состояние здоровья 13 пациентов медики оценивают как крайне тяжелое, 25 – как тяжелое, среди пациентов есть и молодые. При этом пациенты с легким течением болезни получают амбулаторное лечение в домашних условиях.
Зарегистрировано 3 случая смерти.
В общей сложности в Арцахе с начала 2022 года были обследованы 549 граждан, у 41 из них был выявлен коронавирус.