13.01.2022. Կորոնավիրուսի 298 նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 4 քաղաքացի
Հայաստանում հունվարի 12-ին կատարվել է 5763 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 298 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 111 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 4 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 13-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 346811 դեպք, որոնցից 333311 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 3972 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8014 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1514 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 298 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 346,811 as of 11 a.m. Thursday, January 13, the Ministry of Health reports.
Overall, 5,763 Covid-19 tests were conducted on January 12.
111 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 333,311.
The Covid-19 death toll has increased by 4 to 8,014. The figure does not include the deaths of 1,514 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 3,972 active cases. As many as 2,625,952 tests have been performed in the country since the disease outbreak.