15.01.2022. Կորոնավիրուսի 293  նոր դեպք է գրանցվել, մահացել է 3 քաղաքացի
Հայաստանում հունվարի 14-ին կատարվել է 5635 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 293 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 106 հիվանդ, գրանցվել է մահվան 3 դեպք:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 15-ի դրությամբ  հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 347377 դեպք, որոնցից 333518 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 4326 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով  մահվան 8018 դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1515 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 293 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 347,377 as of 11 a.m. Saturday, January 15, the Ministry of Health reports.
Overall, 5,635 Covid-19 tests were conducted on January 14.
106 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 333,518.
The Covid-19 death toll has increased by 3 to 8,018. The figure does not include the deaths of 1,515 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 4,326 active cases. As many as 2,636,398 tests have been performed in the country since the disease outbreak.