«Հրապարակ». Սերժ Սարգսյանը հունվարի վերջին օրերին հարցազրույց կտա
«Տարեվերջին ՀՀԿ-ից հաղորդել էին, որ ՀՀ նախկին նախագահ Սերժ Սարգսյանը հունվարի 2-րդ կեսին կհրավիրի ասուլիս և «նոր մանրամասներ կհայտնի հանրությանը ԼՂ հակամարտության բանակցային գործընթացից»: Ենթադրվում էր, որ նա պատասխանելու է Նիկոլ Փաշինյանի տարեվերջյան ասուլիսում հնչած հայտարարություններին։
Երեկ տեղեկացանք, որ որոշվել է ոչ թե ասուլիս հրավիրել, այլ հարցազրույց տալ, որի ժամանակ կներկայացվեն բանակցությունների ընթացքում մշակված և ստորագրման պատրաստ փաստաթղթերը, որոնք թեև չեն ստորագրվել, սակայն մինչ օրս չեն էլ հրապարակվել։ Վերջին պատերազմից հետո դրանք այլևս կորցրել են գաղտնիության իմաստը։
Հարցազրույցը կվարի հարցազրուցավար Դավիթ Սարգսյանը, կհեռարձակվի «Արմնյուզ» հեռուստաընկերությամբ, հավանաբար՝ հունվարի վերջին օրերին, գուցե հենց Բանակի օրը»։

«Грапарак»: Серж Саргсян даст интервью в конце января
В конце прошлого года Республиканская партия Армении объявила, что бывший президент Армении Серж Саргсян во второй половине января даст пресс-конференцию и «сообщит общественности новые подробности процесса урегулирования нагорно-карабахского конфликта». Предполагалось, что он ответит на заявления, озвученные Николом Пашиняном на итоговой пресс-конференции в конце года, пишет газета «Грапарак».
«Вчера мы узнали, что принято решение не созывать пресс-конференцию, а дать интервью, во время которого будут представлены разработанные в ходе переговоров и готовые к подписанию документы, которые, хоть и не были подписаны, но до сих пор так и не опубликованы. Секретность этих документов после последней войны утратила свою актуальность.
Интервью будет вести интервьюер Давид Саркисян, оно будет транслироваться по телеканалу «Армньюс», скорее всего, в последние дни января, возможно, в День Армии», - пишет газета.