Հայաստանի և Թուրքիայի միջև ավիահաղորդակցությունը կսկսվի փետրվարի 2-ից
Թուրքիայի տրանսպորտի և ենթակառուցվածքների նախարարությունը հայտնել է, որ  փետրվարի 2-ից Հայաստանի հետ կսկսվի ավիահաղորդակցությունը: Այս մասին գրում է ՏԱՍՍ-ը:
«Հայաստանի հետ ավիահաղորդակցությունը կսկսվի փետրվարի 2-ից, իսկ Իրաքի հյուսիսի (Էրբիլ) հետ՝ հունվարի 24-ից»,-  ասվում է նախարարության հաղորդագրության մեջ:
Ավելի վաղ  ՀՀ ԱԺ ՔՊ-ական պատգամավոր Խաչատուր Սուքիասյանի մամուլի խոսնակ Աննա Մկրտչյանը հայտնել էր, որ FLYONE ARMENIA ավիաընկերությունը փետրվարի 2-ից սկսում է ոչ կանոնավոր կոմերցիոն չվերթներ իրականացնել Երևան-Ստամբուլ-Երևան երթուղով: Երևան-Ստամբուլ չվերթները կիրականցվեն «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանից դեպի «Ստամբուլ»  միջազգային օդանավակայան, յուրաքանչյուրի համար մատչելի գնով՝ սկսած 39 եվրոյից կամ FLYONE CLUB-ի անդամների համար՝ 34 եվրոյից։
Փետրվար - մարտ ամիսներին թռիչքները  կիրականացվեն շաբաթական 2 անգամ, ապրիլից՝ շաբաթական 3 չվերթ հաճախականությամբ:
Հիշեցնենք, որ 2021 թ. դեկտեմբերի կեսերին  Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մևլյութ Չավուշօղլուն հայտարարել էր  Երևանի հետ ավիահաղորդակցություն բացման մասին:

Известно, когда начнется авиасообщение между Арменией и Турцией
Министерство транспорта и инфраструктуры Турции сообщило в среду о начале авиасообщения с Арменией со 2 февраля. Информацию передает ТАСС.
"Авиасообщение с Арменией начнется со 2 февраля, а с севером Ирака (Эрбилем) - с 24 января", - говорится в заявлении ведомства.
10 января Комитет гражданской авиации Армении дал согласие на осуществление рейсов по маршруту Ереван - Стамбул - Ереван.
Турецкая авиакомпания Pegasus Airlines открыла продажи на рейс Стамбул - Ереван, который будет выполняться три раза в неделю. Об этом сообщил в среду корреспонденту ТАСС представитель авиаперевозчика.
"Продажи по данному направлению начались, первый рейс намечен на 2 февраля. Ожидается, что будет три рейса в неделю", - сказал собеседник агентства.