Ալեքսանյան. Մեկ անգամ ևս փաստվեց, որ Արմեն Չարչյանին կալանքի տակ պահելն եղել է ապօրինի
«Քիչ առաջ ստացանք Արմեն Չարչյանի գործով մինչգերատեսչական հանձնաժողովային փորձաքննության եզրակացության պատճենն, ըստ որի՝ Արմեն Չարչյանի մոտ փորձաքննության ընթացքում իրականացված հետազոտություններով պարզված ախտորոշումը համապատասխանում է ՀՀ կառավարության 2006 թվականի մայիսի 26-ի թիվ 825-Ն որոշման՝ «Որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքը կամ պատիժը կրելուն խոչընդոտող ծանր հիվանդությունների շարքին ևայդպիսով խոչընդոտում է նրա որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքի համար:
Հարգելի հայրենակիցներ, վերը նշվածով ևս մեկ անգամ փաստվեց, որ Արմեն Չարչյանին 2021 թվականի հունիսի 23-ից մինչև2021 թվականի դեկտեմբերի 10-ը կալանքի տակ պահելն եղել է ապօրինի»։

Алексанян: Еще раз констатировано, что содержание Армена Чарчяна под стражей было незаконным
«Немногим ранее мы получили копию заключения межведомственной комиссии по делу Армена Чарчяна, согласно которой выявленный в результате проведенных исследований диагноз соответствует указанным в решении правительства Армении № 825-Н от 26 мая 2006 года тяжелым заболеваниям, несовместимым с избранной мерой пресечения арестом или отбыванием наказания и препятствует его содержанию под стражей.
Уважаемые соотечественники, вышеуказанным в очередной раз констатируется, что содержание Армена Чарчяна под стражей с 23 июня по 10 декабря 2021 года было незаконным».