Ձյուն, բուք, մերկասառույց. Ճանապարհները՝ ժամը 9։00-ի դրությամբ
Հունվարի 20-ին՝ ժամը 09։00-ի դրությամբ, Արմավիրի, Բաղրամյանի, Թալինի, Անիի, Արթիկի, Ախուրյանի, Աշոցքի, Աբովյանի, Սևանի, Նոյեմբերյանի, Գավառի, Մարտունիի, Ճամբարակի, Վարդենիսի, Ապարանի, Արագածի, Սպիտակի, Վանաձորի, Ստեփանավանի, Տաշիրի, Մասիսի, Արտաշատի, Արարատի, Եղեգնաձորի, Վայքի, Սիսիանի, Գորիսի տարածաշրջաններում և Մաստարա-Լանջիկ-Գյումրի ավտոճանապարհին, Դիլիջանի ոլորաններում ձյուն է տեղում։
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը տեղեկացնում է, որ Անիի, Արթիկի, Աշոցքի, Արարատի, Աբովյանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին և Սևանի թերակղզուց մինչև Դիլիջանի թունել ճանապարհահատվածին բուք է։
Բքի պատճառով Մաստարա-Լանջիկ-Գյումրի ավտոճանապարհը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
Աշտարակի, Հրազդանի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին և Ստեփանավանի ոլորաններում տեղ-տեղ մերկասառույց է։
Սաստիկ բքի պատճառով Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բոլոր տեսակի տրանսպորտային միջոցների համար։
Միջպետական և հանրապետական նշանակության մյուս ավտոճանապարհները բաց են:
«Հարգելի՛ վարորդներ, հորդորում ենք լինել ուշադիր, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները և երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով»,-նշում են հիմնադրամից։

It is snowing in Armavir, Baghramyan, Talin, Artik, Akhuryan, Ashotsk, Abovyan, Sevan, Noyemberyan, Gavar, Martuni, Tchambark, Vardenis, Spitak, Vanadzor, Stepanavan, Tashir, Masis, Artashat, Ararat, Yeghegnadzor, Vayk, Sisian, Goris regions of Armenia as of 09։00am, January 20, the ministry of emergency situations reports in its daily update of the road condition. Vardenyats pass is closed for all types if vehicles due to a blizzard.
Black ice is formed on roadways of Ashtarakn and Hrazdan regions and on certain sections of Stepanavan turns. Mastara-Lanjik-Gyumri roadway is difficult to pass for vehicles with trailers.
The road crews are carrying out cleaning works with chemical salt and sand to ensure road traffic safety. All interstate and regional roads are open for traffic, the source said.