21.01.2022. Կորոնավիրուսից մահվան դեպք չի արձանագրվել
Հայաստանում հունվարի 20-ին կատարվել է 3605 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 628 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 125 հիվանդ: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահվան դեպք չի արձանագրվել:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 21-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 349957 դեպք, որոնցից 333982 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 6430 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8026 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1519 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

Armenia has confirmed 628 new cases of coronavirus in 24 hours, bringing the national tally to 349,957 as of 11 a.m. Friday, January 21, the Ministry of Health reports.
Overall, 3,605 Covid-19 tests were conducted on January 20.
125 more patients have recovered from the disease with the total number of recoveries now standing at 333,982.
No new Covid deaths have been reported. The death toll stands at 8,026. The figure does not include the deaths of 1,519 other people carrying the virus. According to the health authorities, they were caused by other diseases.
Armenia now has 6,430 active cases. As many as 2,663,980 tests have been performed in the country since the disease outbreak.