21.01.2022. Կորոնավիրուսից մահվան դեպք չի արձանագրվել
Հայաստանում հունվարի 20-ին կատարվել է 3605 թեստավորում, որից հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության 628 նոր դեպք: Առողջապահության նախարարության հաղորդմամբ, մեկ օրում առողջացել է 125 հիվանդ: Առողջապահության նախարարությունից հայտնում են, որ մահվան դեպք չի արձանագրվել:
ԱՆ ներկայացրած տվյալներով, ՀՀ-ում հունվարի 21-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 349957 դեպք, որոնցից 333982 առողջացած: Փաստացի բուժում է ստանում 6430 պացիենտ:
Ընդհանուր առմամբ, կորոնավիրուսի հետևանքով 8026 մահվան դեպք է արձանագրվել: Մահվան ևս 1519 դեպք է գրանցվել, երբ պացիենտներն ունեցել են կորոնավիրուսային վարակ, սակայն, ըստ ԱՆ-ի, մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով:

21.01.2022. В Армении подтверждено 628 новых случаев COVID-19, случаев смерти не зарегистрировано
За минувшие сутки в Армении подтверждено 628 новых случаев заражения коронавирусом (при проведенных 3605 тестах), выздоровели 125 человек.
При этом за сутки случаев летального исхода от коронавируса не зарегистрировано.
Согласно информации министерства здравоохранения Армении, по положению на 11:00 пятницы, 21 января, число случаев заражения коронавирусом в РА достигло 349957.
Общее число выздоровевших от COVID-19 составляет 333 982. На данный момент получают лечение 6430 пациентов.
Число случаев с летальным исходом составило 8026.При этом зарегистрированы случаи смерти, когда, согласно сообщению Минздрава РА, у пациентов был диагностирован коронавирус, но смерть наступила по причине другой болезни. Число таких случаев составляет 1519.